14 Ücretsiz En İyi Canlı Yayın Uygulamaları 2023

2023’ün En İyi Canlı Yayın Uygulamaları

İnternet ve diğer teknolojiler gelişti. Canlı Yayın Uygulamaları Aşağıdakiler hakkında da daha fazla bilgi edinebilirsiniz: Canlı televizyon yayını yapan siteler Bunları günlük hayatımızda kullanıyoruz. Peki neden? Canlı yayın programları Canlı yayından para kazanabilecek birçok uygulama var.

Farklı canlı yayın platformlarının özelliklerini karşılaştırabilir ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

En İyi Canlı Yayın Uygulamaları 2023

Sosyal medya uygulamaları giderek daha popüler hale geliyor ve kullanıcıların isteklerine göre şekilleniyor. Canlı yayın yapmak tüm sosyal medya uygulamalarında olağan hale geldi ancak canlı yayından para kazananlar en çok tercih edilenler gibi görünüyor.

Kişisel bloglar ve marka blogları için canlı yayın yapmak önemli. Çünkü canlı yayın platformları ve uygulamaları, yayıncının kullanıcılarla ve yeni kitlelerle iletişim kurarak gelir elde etmesini sağlıyor. En iyi canlı yayın uygulamaları listesi aşağıda yer alıyor.

1. Twitch

Twich canlı yayıncılar için tercih edilen bir platformdur. Twich, en genç hedef kitleye sahip olması ve yayıncıların siyaset, gündem, gazetecilik, oyun vb. gibi çeşitli konularda yayın yapmalarına olanak sağlaması nedeniyle canlı yayın için tercih edilen platformdur.

Twitch Canlı Yayın uygulaması da oyun oynayarak canlı yayın yapan kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Sohbet edebiliyor, mesajlaşabiliyor ve hatta doğrudan yayıncıdan bağış alabiliyorlar.

Kullanıcı deneyimi de Twitch’in popülaritesinde önemli bir faktör. Platformun kullanımı, yeni yayıncılar ya da izleyiciler için bile çok kolay. Twitch mobil, tablet ve bilgisayar üzerinden canlı yayın imkanı sunuyor.

Twitch’te nasıl canlı yayın yapılır?

 • Giriş yapmak için sağ üst köşedeki profil bağlantısına tıklayın.
 • “Canlı Yayın” seçeneğine tıklayın.
 • Daha sonra yayın yapmak istediğiniz kategoriyi seçerek canlı yayına başlayabilirsiniz.

2. Discord

Genç kitleler oyun oynarken canlı yayın yapmak için discord uygulamasını kullanıyor.

Discord uygulaması, özel sunucunuzu ve kanallarınızı oluşturmanıza izin vermesi açısından diğer canlı yayın uygulamalarından farklıdır.

Discord, canlı yayın için diğer sitelere göre daha fazla özelleştirme seçeneği sunuyor. Diğer canlı yayın uygulamaları gibi değildir. Burada oluşturduğunuz yayınlar veya sunucular özeldir.

3. Facebook Live

Dünyanın en popüler sosyal medya platformu olan Facebook, geniş kitlesi nedeniyle canlı yayıncılar için favori bir canlı yayın uygulamasıdır.

Facebook live tercih edilen canlı yayın platformudur. Bunun nedeni, kesintisiz canlı yayının yanı sıra kaliteli yayınlar sunan eski bir sosyal medya sitesi olmasıdır. Facebook, mobil cihazlardan, bilgisayarlardan ve tabletlerden canlı içerik yayınlayabilmesi nedeniyle en popüler canlı yayın programlarından biridir.

Facebook’ta canlı yayın nasıl başlatılır

 • Facebook’un sol üst köşesindeki “kamera “ya tıklayın.
 • Uygulamayı sağa kaydırdığınızda “Canlı Yayın” simgesi görünecektir.
 • Ardından, canlı yayınınızı başlatmadan önce izleyicilere açıklayabilirsiniz.
 • Hazırsanız canlı yayınınızı şimdi başlatın.

4. WatchESPN

WatchESPN, sporla ilgilenen insanlar için en iyi seçimdir. WatchESPN en popüler canlı yayın uygulamasıdır çünkü gençler ve oyunlar için bir platformdur.

WatchESPN’in canlı yayın uygulaması, futbol, basketbol, voleybol ve daha fazlası gibi sporlar için yayınlar arasında seçim yapmanıza olanak tanır. Kayıtları izleyerek önceki yayınları görüntüleyebilirsiniz.

5. Bigo Canlı

Bigo Live, ülkemizin ve dünyanın bir numaralı canlı yayın programıdır. Bigo Live, sürekli güncellenen bir kullanıcı arayüzü sunduğu için en popüler canlı yayın sitesidir. Kolay bir yayın kullanarak izleyicilerle iletişim kurmak da kolaydır.

İzleyiciler ve yayıncılar Bigo Live canlı yayınını farklı ülkelerden insanlarla bağlantı kurmak veya dans, müzik veya kültür gibi konuları keşfetmek için kullanıyor. Bu platform, yayıncıların canlı yayınlar sırasında hediye aldıklarında para kazanmalarına olanak tanır.

 1. Postegro Benzer Uygulamalar
 2. Periscope ile benzer uygulamalar
 3. Instagram Yenileme Akışı Başarısız Hatası
 4. Tiktok Explorateur Engeli Nasıl Kaldırılır

6. Dacast

Dacast, bu en iyi canlı yayın uygulamalarından biridir. Bu uygulama popülerdir çünkü hem amatörleri hem de her gün canlı içeriklerini yayınlayan profesyonelleri çeker. Ücretli ve ücretsiz kullanıma izin verdiği için özelleştirilebilir. İlk kez amatör bir yayıncıysanız ücret ödemenize gerek yoktur.

Dacast, Media Reader Choice Awards 2015 yarışmasında canlı yayın web siteleri kategorisinde finalist olduğunu duyurdu.

7. Instagram Canlı

Instagram, her ikisi de Meteverse’e ait olan Facebook ve Whatsapp’tan sonra en popüler üçüncü canlı yayın programıdır. Geniş kullanıcı tabanı ve kesintisiz canlı yayını, bu platformu en popüler canlı yayın uygulamalarından biri yapan şeydir.

Canlı yayın platformları arasında Instagram live, yayınları telefonunuzda veya tabletinizde açmanıza olanak tanır. Ek olarak, izleyiciler yayın sırasında canlı yayına davet edilebilir.

Ayrıca abonelerinize canlı yayın için bildirim veya davetiye gönderebilirsiniz. Bir canlı yayını başlattığınızda hızlıca kapatabilirsiniz.

8. Kickflip

Yazılım geliştiricilerin özelleştirebileceği açık kaynaklı bir canlı yayın programı olan Kickflip, en çeşitli canlı yayın programları arasında yer alıyor. Bu platform, kod ve teknik uzmanlık gerektirme konusunda en az popüler canlı yayın uygulamalarından biridir.

9. YouNow

Canlı yayın uygulamaları arasında adını duymuş olabileceğiniz bir uygulama olan YouNow, başlangıçta blog sahiplerinin bloglarını yayınlamalarına olanak sağlamak için geliştirilmişti. Ancak canlı yayın uygulamalarının artan popülaritesi ile YouNow daha çok bir canlı yayın uygulaması gibi çalışmaya başladı.

10. Canlı Yayın

Livestream’in ana özelliği, onu yalnızca bir ücret karşılığında kullanabilmenizdir. Livestream diğer canlı yayın uygulamalarından farklı çünkü çok para alıyor. Bu canlı yayın siteleri için ödeme yapılmıştır, bu nedenle reklam yoktur ve daha kaliteli bir platformdur.

11. Streamroot

Streamroot, profesyonel içeriğin üstesinden gelebilecek bir canlı yayın platformu arayan yayıncılar için kullanışlı bir araçtır. Yalnızca profesyoneller için geliştirilmiş bir canlı yayın platformu olan Streamroot da bu sitelerden biri.

Örneğin Streamroot, çok fazla teknik bilgi veya kod bilgisi gerektiriyor. Bu canlı yayın platformları küresel şirketler ve kurumlar tarafından kullanılma eğilimindedir, bu nedenle amatörler daha basit bir canlı yayın web sitesini tercih etmelidir.

12. Youtube Canlı Yayın

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu olan YouTube, canlı yayın özelliğini uygulamaya ekledi. Canlı yayının yükselişiyle birlikte kaliteli altyapısı ve geniş kullanıcı kitlesi nedeniyle tercih edilen canlı yayın uygulamalarından biri haline geldi.

Youtube, canlı yayın için popüler bir platformdur ve yayıncılar canlı yayınlar, oyunlar, gündemler, haberler ve sunumlar sırasında izleyicileriyle iletişim halinde kalabilirler. Youtube’un diğer canlı yayın uygulamalarından farkı, en az 100 takipçiye sahip olmanızı gerektirmesidir.

13. Bambuser

2007 yılında İsveç’te bambuser programı başlatıldı. Şu anda en iyi canlı yayın programlarından biri. Bu platformun en dikkat çekici özelliği gazeteciler tarafından tercih edilmesi ve haber sektörlerinin canlı yayın için bu platformu kullanmasıdır.

14. Twitter Periscope

Canlı yayın programları ve sitelerinin sayısı arttıkça, sosyal medya uygulamaları da güncelleme ve değişikliklerle canlı yayın uygulamalarına dönüşebiliyor. Twitter Scope bu uygulamalar arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Twitter scope, her kitleden ve konudan içeriğe sahip popüler bir platform olduğu için diğer canlı yayın uygulamalarına göre tercih ediliyor.

Twitter scope, izleyicilerinizle canlı iletişim kurmanızı sağlayan bir platformdur. Canlı yayınınızı yayınlayabilir ya da onlarla doğrudan sohbet edebilirsiniz. Twitter scope, akıllı telefonlar ve tabletler gibi farklı cihazlarda kullanılabildiği için canlı yayın programları arasında en popüler canlı yayın sitelerinden biridir.