En Çok Kullanılan Tüm Emojiler ve Anlamları 2023

Günlük hayatımızda, cep telefonları aracılığıyla mesajlaşırken birçok kez emoji ve emojileri kullanıyoruz. Web’in ortaya çıkmasıyla birlikte, cep telefonlarının artan kullanımı, mesajlaşma sırasında özel bir dilin, özellikle de emojilerin ortaya çıkmasına neden oldu. Aile üyelerimizle konuşurken kullandığımız emojiler ve anlamları nelerdir diye soruyorsanız, şimdi sizin için hazırladığımız bu yazıda çok ilginizi çekecek emojileri ve anlamlarını listeledik.

Emoji Nedir?

Emoji, sosyal medya platformlarında ve web sitelerinde ve mesajlaşma işlevlerinde gönderilen mesajı tamamlamak ve anlatımı güçlendirmek için kullanılan bir ideografi ve gülen yüzdür.

Emoji alfabesi içerisinde birbirinden tamamen farklı çeşitli emojiler bulunmaktadır. Buy Tickets Now emojiler, dünyanın her yerindeki birçok kişinin algılayabileceği sık kullanılan nesnelerdir. İklim emojileri, hayvan emojileri, yazılım emojileri, insan emojileri, miktar emojileri, bayrak emojileri ve benzerleri vardır.

Emojiler, birçok alternatif platforma yanıt olarak dalgalanır. Emoji kullanımı whatsapp emoji anlamları ile oldukça farklı olabilir, iphone emojileri ve anlamları whatsapp emoji anlamları ile oldukça farklı olabilir, emojilerin kullanımı platforma göre bile değişebilir, bu platformlar arasında snapchat emoji anlamları, instagram emoji anlamları, fb emojileri ve anlamları ve messenger emoji anlamları oldukça farklıdır.

Emojilerin yüz ifadeleri, sık kullanılan nesneler, yerler ve iklim çeşitleri ve hayvanlarla birlikte çok sayıda çeşidi mevcuttur. Genellikle ek olarak karakterlerden oluşturulurlar.

Emojilerin tarihsel geçmişi

Günlük hayatımızda, büyük olasılıkla arkadaşlarınızla veya müşterilerinizle konuşmak için emoji kullanmışsınızdır. İlk emoji 1998-1999 yılları arasında Japonya’da Shigetaka Kurita tarafından yaratılmıştır.

Emoji, müşterilerin dijital iletişim sırasında birbirlerini oldukça basit bir şekilde algılayabilmeleri için yaratılmıştır. Emoji 12×12 piksellik bir ölçüye sahiptir. Kurita, birincil emojiyi öncelikle hayvanlar, insanlar, evler ve konumun bulunduğu metropol içindeki ifadelere dayandırdı.

Emojiler ve anlamları

1997 yılına gelindiğinde, emojilerin kullanımı oldukça modaydı ve o zamanlar bunu fark eden Nicolas Loufrani, ASCII yüz ifadelerinin, yani noktalama işaretlerinin kullanımına yanıt olarak dijital ortamlarda kullanılmak üzere her konuyla ilişkili daha büyüleyici ve renkli emojiler oluşturmak için gülen yüz ifadeleriyle uğraşmaya başladı 🙂.

Loufrani, dijital ortamlarda kullanılabileceğini ve tanınırlığı artırabileceğini öngördüğü emojileri oluşturmak için ilk olarak grafik yüz ifadelerini denedi.

Bu emojiler, konuşurken kullandığımız geleneksel emojilere çok benziyor. Öfke emojileri, bayrak emojileri, kutlama emojileri, eğlence emojileri, spor aktiviteleri emojileri, iklim emojileri, yemek emojileri, hayvan emojileri, gezegen emojileri ve meslek emojileri ortaya çıktı.

Konuşurken sürekli kullandığımız bu geleneksel emoji ifadeleri yüz özellikleri sözlüğünü oluşturdu. Yüz özellikleri sözlüğü üzerinde çalışmalar 1997 yılında başladı ve Amerika Telif Hakları İşyeri tarafından tescil edildi. 1998 yılına gelindiğinde, .gif web siteleri için ve internette kullanılmak üzere internette basıldı.

2000 yılında, cep telefonlarında web kullanımının artmasıyla birlikte, mesajlaşma işlevleri daha fazla kullanılmaya başlandı ve diğer insanlar mesajlaşma sırasında konuştukları konuyu vurgulamak veya eğlenmek için emojiler elde etmek için smileydictionary.com’dan emoji paket anlaşmasını almaya başladılar.

2001’den sonra emojilerin kullanımı moda haline geldi ve dico smileys e-kitabı basıldı. Smiley firması, nokia, motorola, samsung ve birçok farklı uzmanlık firmasının ürünlerinde emoji kullanmasını sağladı.

emoji, emoji isimleri, emoji alfabe anlamları, emoji isimleri, emoji alfabe anlamları, emoji isimleri, emoji alfabe anlamları, emoji alfabe anlamları, emoji alfabe anlamları, emoji alfabe anlamları, emoji alfabe anlamları, emoji alfabe anlamları, emoji alfabe anlamları, emoji alfabe anlamları

En Çok Sevilen Emojiler ve Anlamları 2023

Web’de, sosyal medya platformlarında ve hücresel mesajlaşma işlevlerinde mesajlaşırken kullandığımız emojiler ve anlamları nelerdir? Şimdi sizler için tüm emoji anlamlarını yakından araştırdık ve emojiler ve anlamları ile ilgili tüm detayları aşağıdaki listemize ekledik.

El Emojisi Anlamları 🤲

Sosyal medya ve web’e bakarken düzenli olarak el emojilerini kullanıyoruz, bir konuyu açıklarken veya bir fotoğraf paylaşırken tek bir emoji ile belirtmemiz gereken uzun fikirleri veya hızlı fikirleri belirtmek için el emojilerini kullanıyoruz, peki bu el emojisinin anlamı nedir? El işareti emoji anlamları nelerdir, şimdi aşağıda listelediğimiz el emoji anlamları için emojileri değerlendirebilirsiniz.

Yukarı Kalkık Avuç İçi Bitişik El Emojisi Ne Demek 🤲

Bu emoji genellikle manevi anlamları ifade etmek için kullanılır. Dua etmeyi, dilemeyi ve her şeyin yolunda gitmesini istemeyi ifade etmek için kullanılır. Genellikle mesajlaşmada başka bir kişiden bir şey istemek için bir vurgu olarak kullanılır. Bir diğer anlamı da teşekkür etmek, mutlu olmak ve minnettar olmaktır.

Açık Parmaklar Emoji Anlamı 👐

Açık avuç içi emojisinin anlamı, birine ulaşmak, sevdiğiniz kişiye ulaşmak veya özlediğiniz birine ulaşmaktır. Sevgiyi ve dürüstlüğü temsil eder. Diğer bir anlamı olan açık avuç emojisi sarılma ve kucaklaşma olarak kullanılır.

Alkış Emojisi 👏 anlamına gelir

Birçok emoji ve anlamları arasında sürekli olarak yer alan alkış emojisi, etkili bir şekilde yürütülen, takdir ve iyi anlamına gelir. Birini anlamak ya da bir şeyi tebrik etmek için kullanılır. Genellikle onaylamak için kullanılır. Genellikle bu emoji, birisinin yapmaması tavsiye edilen şeyi yaptığında da kullanılabilir 🙂

El Sıkışma Emojisi Yani 🤝

Birçok emoji ve anlamları arasında genellikle el sıkışma emojisi kullanılır. Bu emoji genellikle bir konu etrafında anlaşmak veya ticaret yapmak için kullanılır. Bir diğer anlamı ise vedalaşmak için kullanılır.

Emoji Gibi Hangi Anlamlara Gelir 👍

Birçok emoji ve anlamları arasında, beğendim emojisi genellikle bir şeyi onaylamak için kullanılır. Başparmak yukarı, doğrulama ve onaylama anlamına gelir. Beğendim emojisi, Arap uluslararası bölgelerinde kaldırılmış bir parmak olarak algılandığı için hakaret anlamına gelebilir.

Yumruk Emojisi 👊 anlamına gelir

Birçok emoji ve anlamları arasında, muhtemelen en çok kullanılan emoji incelemesi, bir konu etrafında bir yerleşim yeri olarak veya arkadaşların selamlaşması olarak kullanılır. Ayrıca hoş geldiniz anlamına da gelir. Yumruk emojisinin diğer anlamı ise birini dövmek için tehdit olarak kullanılır.

Kalkık Yumruk Emojisi Anlamı ✊

Muhtemelen emojiler ve anlamları arasında en çok kullanılan emoji, kaldırılmış yumruk emojisidir. Bu emoji, iş arkadaşları arasında mesajlaşırken belirli bir enerji için kullanılır. Birisi, bir şeyi düşündüklerini mesajlarını vurgulamak için kullanır. Bu mesaj aynı zamanda günlük yaşamda bir sorun olarak ve siyasi tartışmalarda da kullanılabilir.

Orta Parmak El İşareti Emojisi 🖕 anlamına gelir

Birçok emoji ve anlamları arasında yer alan bu emoji, genellikle birine hakaret etmek, küfretmek veya aşağılamak için kullanılır. Bir tartışma sırasında başka bir kişiye hakaret etmek için bir mesajda gönderilir.

V Parmak Emojisi Anlamı ✌

V-parmak emojisi, 1960’larda giyim ve düşünce tarzlarıyla çok moda olan hippilerin barış işaretidir. Direniş ve zafer anlamına gelir. Bu emoji, belirli kadın bacakları için kullanılabilir.

Boynuz Parmağı Sinyal Emojisi 🤘 anlamına gelir

Emojiler ve anlamları bazen rock müzik severler tarafından kullanılır. Metalik rock şarkılarını sevenler tarafından kullanılır. Bu emoji, Budist inancında aldatma, sağlıksız şans ve şeytan selamlama ve selamlama için kullanılabilir.

All’s Properly Emoji Sinyali Yani 👌

Avusturya, Kuzey ve Güney Amerika’da bu el hareketi yapıcı olarak görülür, ancak normal hayatta ters çevrildiğinde olumsuz ve aşağılayıcı anlamına gelir.

Düğümlü Parmaklar 🤞 anlamına gelen Emoji

Düğümlü parmak emojisi bir arkadaşa veya başka bir şeye iyi şans dilemek için kullanılır. Daha küçük çocuklar bu işareti kendi aralarında garanti vermek veya yemin etmek için kullanırlar.

Seni Seviyorum Emojisi Yani 🤟

Serçe, baş ve işaret parmağıyla yumruğun uzatılmasıyla oluşturulan bu emoji, Kuzey Amerika işaret dilinde senden hoşlanıyorum anlamına geliyor. Bu işaret tamamen farklı uluslararası konumlara ve kültürlere göre değişiklik gösterir.

Vulcan Selamo Emoji Yani 🖖

Emoji, parmakların eşit bir şekilde yana açılmasıyla oluşturulur. Herkesin duyduğu Star Trek’te Bay Spock muhtemelen en çok kullanılan selamlama resmidir. Bu selamın özgün adı volkanik selam ve uzun yaşa ve başarıya ulaş anlamına gelir.

Koroner Kalp Emoji Anlamları 💓

Koroner kalp emoji anlamları birçok alternatif renk ve konuya karşılık olarak kullanılmaktadır. Şimdi sizler için sosyal medyada ve internette muhtemelen en çok kullanılan koroner kalp emojilerini ve anlamlarını listeledik. Koroner kalp emojisi anlamlarını ve farklı emojileri ve anlamlarını aşağıdaki listede değerlendirebilirsiniz.

Mavi Koroner Kalp Emoji Anlamları 💙

Mavi koroner kalp emojisinin anlamı, konuştuğunuz kişiyle korunduğunuzu belirtmek için kullanılır. Mavi koroner kalp emojisi ve anlamları arasındaki farklı anlamlar platonik aşk veya karşılıksız aşk için kullanılır.

Siyah Koroner Kalp Emojisi Anlamı 🖤

Siyah koroner kalp emojisi sosyal medya paylaşımlarında ve mesajlaşmalarda sürekli olarak kullanılmaktadır. Siyah koroner kalp emojisinin anlamı hayal kırıklığı, mutsuzluk, keder ve hayal kırıklığıdır. Bu emoji genellikle mutsuz ve olumsuz durumlarda kullanılır. Eşler birbirlerine kızgın olduklarında bu emojiyi kullanırlar.

Mor Koroner Kalp Emojisi Anlamı 💜

Mor koroner kalp emojisi, sevgi, dostluk, iyi arkadaşlık anlamına gelir. Mor koroner kalp emojisi genellikle yakın arkadaşlar tarafından kullanılır.

Deneyimsiz Koroner Kalp Emojisi Anlamı 💚

Deneyimsiz koroner kalp emojisinin anlamı normalde farklı emojiler ve anlamları gibi yapıcı ifadeler için kullanılır. Sevgiyi, arkadaşlığı, dostluğu ve iyiliği vurgulamak için kullanılır. Bu emojiler ve anlamları arasında, deneyimsiz koroner kalp emojisinin anlamı ayrıca doğa sevgisini de ifade eder.

Sarı Koroner Kalp Emojisi Anlamı 💛

Sarı koroner kalp emojisi, yaşamdaki mutluluğu ve zevki vurgular. Mesajlarda ve biyografilerde, yaşam yönünde neyse ki ve isteyerek yaşamayı vurgulamak için kullanılır. Sarı koroner kalp emojileri ve anlamları arasındaki bir diğer ifade de altın koroner kalp anlamına gelir.

Kahverengi Koroner Kalp Emojisi Anlamı 🤎Kahverengi koroner kalp emojisi aşkı, sevgiyi, aşkı temsil eder. Kahverengi koroner kalp emojisi, şeker severler için vazgeçilmez olan çikolata sevgisini belirtmek ve vurgulamak için kullanılır. Emojiler ve anlamları arasındaki bir diğer anlam ise çalıları ve doğayı sevmektir.

Pembe Koroner Kalp Emojisi Anlamı 💓

Yükselen pembe koroner kalp emojisi, birine karşı derinleşen ve yükselen bir sevgiyi temsil eder. Mutlak sevgi ve sadakat anlamına gelir.

Kelebek Emoji Anlamı 🦋

Kelebek emojisinin anlamı kelebeği simgelemek, kelebeğin sınıfını ve naifliğini tanımlamaktır. Ayrıca mesajlaşmalarda sevgi, mutluluk ve tatlılığı vurgulamak için de kullanılır.

Kiraz Emojisi Hangi anlama gelir 🍒

Kiraz emojisi, daha genç ve dinç bir bayanı anlatmak için kullanılır. Mesajlaşma boyunca düzenli olarak bu anlamlar için kullanıldığını görüyoruz. Bununla birlikte, kiraz normalde bir meyve olduğu için, onu bir meyve olarak kullanmaya çalışın 🙂 bazı insanlar onu çok sayıda anlamda kullanabilir.

4 Yapraklı Yonca Emojisi Hangi Anlamlara Gelir 🍀

4 Yapraklı yonca emojisi, normalde gerçekten büyük bir olasılığı temsil eder. Ayrıca dört yapraklı yonca bitkisinin kendisini de temsil eder, ancak kültürel nedenlerden dolayı şansı temsil eder.

3 Yapraklı Yonca Emojisi Anlamı ☘

3 Yapraklı yonca emojisinin anlamı normalde naifliğe ve yoncanın kendisine atfedilir. Bu emoji, inançta Hıristiyan üçlüsü içinde kullanılabilir.

Elmas Emoji Hangi anlama gelir 💎

Elmas emojisi zenginlik, mücevher anlamına gelir. Bu emojinin karşıt anlamı evlilik, düğün töreni, nişandır. Pahalı ürünleri belirtmek için kullanılır.

3 Yıldız Emoji Anlamı ✨

Grup, renkli yıldızlardan veya parlayan yıldızlardan oluşan bir takımyıldızını temsil eder. İyi ve hafif anlamına gelmek için kullanılır. Açık, iyi, güzel ve canlı anlamına gelir. Rüya yorumlarında kullanılır.

Güneş Emojisi Anlamı ☀

Güneş emojisinin anlamı güneş, parlaklık, güneşli gün, güneşli iklim ve iklimdir. Ev ve hafiflik ile ilgili anlamlarda kullanılır.

Balon Emoji Anlamı 🎈

Balon emojisi, futbol, basketbol, doğum günü veya şok kutlaması gibi belirli etkinlikler için kullanılır. Bu emoji belirli etkinlikler içindir.

Kurdele Emoji Anlamı 🎀

Kurdele emojisinin anlamı kutlama için kullanılır. Egzersiz günleri ve durumlar için kullanılır.

Zarf Emojisi Hangi anlama gelir

Apple ve whatsapp platformlarında gelen kutusu için kullanılır. Gelen kutusu için kullanılan zarf emojisi mektup anlamına gelir. Posta kutusu ise e-posta gönderme ve almayı temsil eder.

Öpücük Emojisi Hangi anlama gelir

Çocuk Emojisi Hangi anlama gelir

Laje Emoji Yani 🌷

Lale emojisi, emojiler ve anlamları arasında en çok kullanılan çiçek emojileri arasında yer alıyor. Lale emojisi baharın gelişini ilan eder ve farklı anlamlarda nezaket ve naifliği ifade etmek için kullanılır. Lale çiçeği ayrıca Osmanlı dönemini de temsil ettiği için tarihi konularda da sürekli olarak kullanılmaktadır.

Whatsapp Emoji Anlamları

Cep telefonu kullanımı arttıkça, mesajlaşma işlevleri de çok moda hale geldi. 2001 yılından sonra emojilerin kullanımındaki artış her platformda görülmeye başlandı, dünyanın en büyük mesajlaşma platformu olan whatsapp, emojilerin en çok kullanıldığı platformlar arasında yer alıyor. whatsapp emoji anlamlarını şimdi aşağıda listeledik.

Koroner kalp emojisi ❤ anlamına gelir: Geleneksel sevgi imgesidir. Aşkı, sevgiliyi veya romantizmi ifade eder. Aşk hakkında pek çok şeyi ifade edebilir. Genellikle kız ve erkek arkadaşlar tarafından kullanılır.

Gülen Yüz Emojisi 😁 anlamına gelir: Whatssap emojileri arasında en çok kullanılan emojidir. Bu emoji genellikle yapıcı durumları anlatan mesajlarda kullanılır. Hey, zevk veya mutluluk demek için kullanılır.

Instagram Emoji Anlamları

Dünyanın en çok kullanılan resim paylaşım platformu Instagram, Fb tarafından satın alınmasıyla birlikte müşterilerine mesajlaşma şirketleri tedarik etmeye başladı. Emojiler ve anlamları platformlara göre değişkenlik gösterebildiği için instagram emojii anlamları da farklı platformlara göre farklılık göstermektedir. Şimdi instagram emoji anlamlarını aşağıda listeledik.

Üç Kalpli Gülen Yüz Emojisi 🥰anlamına gelir: Üç kalpli gülen yüz emojisi genellikle sevgililer arasında kullanılır. Aşık olduğunuzu veya aşırı miktarda gördüğünüz bir şeyden hoşlandığınızı belirtmek için kullanılır. Romantizm ve aşk sınıfına dahildir.

Ukala Kendini Beğenmiş Smiley Emoji 😏 Bu ne anlama geliyor: Kendini beğenmiş gülen yüz emojisi, flört, cinsel anlamlar için kullanılabilir.

Snapchat Emoji Anlamları

Yerinde ve hikaye olarak birçok resim ve video paylaşım platformu arasında muhtemelen en çok kullanılanı olan Snapchat platformunda kullanılan emojiler ve anlamları farklı platformlardan farklılık göstermektedir. Snapchat emojilerinin anlamlarını öğrenmek için aşağıdaki maddeleri değerlendirebilirsiniz.

Gülen mutlu yüz emojisi yani 😁 : Gamsız ve kaygısızanlamına gelmek için kullanılan, genellikle iş arkadaşları arasında belirli bir mutluluk, zevk veya utanç için kullanılan bir emojidir.

Güneş gözlüğüemojisi 😎 anlamına gelir: Güneş gözlüğü emojisinin anlamı, başlıktan da anlaşılacağı gibi güneş, yaz mevsimi, gezi ve deniz kıyısıdır, ancak emojiler insanlara, ekiplere ve ortama göre anlamlarından dalgalanır. Genel anlamı serin ve rahat olarak adlandırılır. Mesajlaşma ve paylaşım sırasında, işinizde kendinizden emin, özgüvenli ve karlı olduğunuzu temsil etmek için kullanılır.

emojiler-ve-anlamları-2

Cinsel Emoji Anlamları

Emojiler ve anlamları pek çok farklı platform ve konu için farklılık gösterir. Emojiler ve anlamları, konular içinde farklılık gösteren emojilere ve anlamlarına ek olarak birçok alternatif platforma yanıt olarak farklılık gösterebilir. Cinsel konularda kullanılan emojiler var, bu emojiler birçok kişiye göre farklılık gösteriyor, aslında bu emojilerin birincil halini ifade ettikleri için sadece bu emojilerin birincil halini kullanmanızı öneriyoruz cinsel emojiler ve anlamları şimdi sizin için listeledik.

Şömine Emojisi Hangi Anlamlara Gelir

Şömine emojisi, mesajlaşmada birine iyi, sevimli ve iyi görünümlü oldukları izlenimini verdiklerini belirtmek için kullanılır. Benzersiz anlamını belirtmek için şömine başı emojisinin hangi anlamını kullanın 🙂

Barış Sinyali

Birçok cinsel emoji arasında belki de en çok kullanılanı, ilk kez duyduğum bir anlama sahip. Barış işareti “vajina” anlamına geliyor.

Şeftali Emojisinin Anlamı

Cinsel emojiler arasında şeftali emojisi ve anlamları “popo” anlamına gelir. Şeftali emojisini ve farklı emojileri ilk anlamlarıyla kullanmayı öneriyoruz ve anlamlarını inceledikçe şok oluyoruz 🤣🤣🤣

Parmak Sinyali 👉

Parmak atma sinyali, sosyal medya platformlarındaki takımlarda, özellikle {çiftler} tarafından kullanılmaktadır.

Ter Sinyali 💦

Ter sinyalini düzenli olarak bitkin düştükten sonra yorgunluğu belirtmek için kullanırız, ancak bu emojinin cinsel anlamı “orgazmı” belirtmek için kullanılır.

Patlıcan Emoji Anlamı 🍆

Şeftali emojisinden sonra şimdi de patlıcan emojisi farklı cinsel emojiler ve anlamları arasında yer alıyor. Patlıcan emojisi “penis” için kullanılıyor.