En İyi Meme, Gif Siteleri ve Gif Yapma Siteleri

Gif, Grafik Değişim Formatıdır. 1987 tarihli bir formattır. Bu dosya formatının ortaya çıkması, giflerin ve gif yapma sitelerinin internette yaygın olarak kullanılmasından kaynaklanmaktadır.

Kullanıcılar Twitter, Tumblr ve Facebook gibi sosyal medya sitelerinde gifleri kullanarak birbirleriyle kolayca bilgi paylaşabilmektedir. Twitter, Tumblr, Facebook ve Instagram gibi sosyal medya mecralarında giflerin yoğun olarak kullanıldığı açıktır.

Gifler birçok platformda kullanılıyor. Daha önce bu kadar popüler değillerdi. Gif dosyaları üzerinde olumsuz etki yaratacak olan Flash dosyaları da gif dosyaları piyasaya sürüldüğünde ortaya çıktı. Bu dosyaların özelliği basit, hızlı ve yer kaplamayan yapılarıdır. Gif sitelerinin popülerliğini yitirdiği dönemde sosyal medya da giflere büyük ilgi göstermeye başladı. Twitter, 2010-2015 yılları arasında giflerin mobil ve web sayfalarında indirilmesine ve paylaşılmasına izin vererek öncü oldu. Böylece 140 karakterle söylenecek tweetlerde gif kullanılmaya başlandı.

Tenor Gif

Tenor en popüler gif web sitesidir. Tenor sitesi, animasyonlu GIF siteleri arayan kişiler tarafından sıklıkla bulunur. Tenor’un gif web sitesi halihazırda birçok sosyal medya platformu için gifler sunmaktadır. Tenor’un orijinal adı riffsy.

Gif siteleri arasında en büyük paya sahip olan site Tenor, en büyük rakibi ise gıphy sitesi. Tenor, gif klavyeyi internet literatürüne sokma konusunda başarılı olmuştur.

Tumblr Web Sites with Tumblr Gifs

Tumblr’ın koyu mavi arayüzü, sosyal medya platformları tanıtıldığında herkesin ilk dikkatini çeken şeydi. Tumblr’ın ilk versiyonu ziyaretçileri daha popüler hale getirmek için “Tumblr Faturam Çok Geldi” diyerek korkutmuştu.

Bugün, 2021, Tumblr dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri. Tumblr, animasyonlu gifler de dahil olmak üzere birçok kaliteli içeriğe sahip. Tumblr TV’nin adresine girdiğinizde gördüğünüz gifleri indirebilir veya paylaşabilirsiniz.

http://www.tumblr.com/tv adresinde arama yaparak istediğiniz gifleri bulabilirsiniz.

Imgur Gif Sites

Bu site kaliteli ve eğlenceli gifler bulmak için harika bir kaynaktır. Imgur, çeşitli eğlenceli ve kaliteli gifler içeren bir gif paylaşım sitesidir. Ayrıca herkesin kendi resimlerini ve giflerini yüklemesine de izin verir.

GIPHY Gif Sites

Bu listenin başına popüler bir site koymayı düşündük, ancak çok iyi bilindiği için daha nadir siteleri daha üst sıralara yerleştirmeyi tercih ettik. Gıphy, gif sitesi, gif sitesi endüstrisinde lider gif sitesidir ve en çok gif ve ziyaretçi içerir.

Gıphy, 2013 yılında alex chung ve jace cooke tarafından kurulmuştur. Bu gif sitesinin ana hedefi dünyanın en büyük gif Google’ı olmaktır. Bu sitedeki toplam animasyonlu gif sayısının 1 milyarı aştığı tahmin edilmektedir. Bu sitenin günlük ziyaretçi sayısı 100 milyondur ve bu diğer sitelerle kıyaslanamaz. Bu gif sitesinin uygulama platformu birçok sitenin mobil uygulamalarla entegre edilmesine olanak sağlamaktadır.

Gfycat Kedi Gifleri Sitesi

Mesajlarınızda gönderdiğiniz giflerin yavaş yüklenmesinden rahatsızsanız ve daha hızlı iletişim kurmak istiyorsanız bu gif web sitesi harika bir seçenektir. Bu site html ve gif için bir geçittir. Milyonlarca kedi resmi içerir. Hızlı gif mimarisi mesajlaşmadaki sorunları ortadan kaldırır.

Gifbin Gif Sitesi

Eski gifler nerede diye sorarsanız gif sitemizde nostaljik gifler bulabilirsiniz. Gifbin web sitesi birçok nostaljik animasyonlu gif içermektedir. Bu gifler internetin ilk zamanlarında msn Messenger tarafından kullanılıyordu.

Gifbin’in gif sitesi belirli bir şekilde tasarlanmamıştır, ancak nostaljik bir görünüme ve güçlü bir arama motoruna sahiptir.

Imgflip Gif Sites

Imgflip sitesinde arkadaşlarınızla mesajlaşmak için kullanabileceğiniz çok sayıda eğlenceli gif var. Bu sitede ruh halinize uygun gifler var, böylece arkadaşlarınıza daha eğlenceli mesajlar gönderebilirsiniz.

Burası memlerin toplandığı muazzam bir site. Her gif’in alt köşesindeki bu web sitesinin adına dikkat etmelisiniz.

Meme Üreteci

https://memegenerator.net

İnternette memler için arama yaptığınızda, bu site daha sık görünecektir. Bu sitenin ana özelliği, ne kadar çok mem oluşturduğu. Bu meme gifleri indirilebilir ve ayrıca kendi meme giflerinizi de oluşturabilirsiniz.

Onsizzle

Farklı giflerin tadını çıkarmak istiyorsanız bu gif web sitesi size yardımcı olabilir. Onsizzle Gis birden fazla kategoride gifler içerir. Bu site tam olarak işlevsel olmayabilir, ancak kullanabileceğiniz gifler var.

https://onsizzle.com/

GF Nasıl Yapılır?

Kendi giflerinizi yapmak isteyebilirsiniz. Sonuçta herkesin farklı zevkleri var. Gif yapma siteleri için internette arama yaptığımızda birçok bilgi buluyoruz, ancak hepsi sadece kelimelerden ibaret.

2023’te Meme Yapma Siteleri

Aşağıdaki liste gif oluşturabileceğiniz siteleri içermektedir. Bu siteler, arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz komik gifler oluşturmanıza ve hatta bunları içeriğinize eklemenize olanak tanır.

Giphy

Giphy web sitesi, dünyanın en popüler gif sitesi ve gif oluşturucusudur. Youtube’daki videolardan gif oluşturmanıza olanak tanır.

Bir Gif Yapın

Bilgisayarınızın kamerası ile gif oluşturmak istiyorsanız Make a Gif size yardımcı olabilir. Make a gif, bilgisayarınızdan animasyonlu gifler oluşturmanıza olanak tanır. Web kameranızı kullanabilirsiniz. Ücretsiz ve kolay bir şekilde kullanabilirsiniz.

Ezgif

bilgisayarınızdaki veya telefonunuzdaki resim ve videolarınızı sadece birkaç tıklamayla giflere dönüştürebilecek bir gif oluşturucu arıyorsanız ezgif size yardımcı olacaktır.

Imgflip

Vimeo, youtube ve twich gibi video platformları için url’leriniz varsa bu web sitesini gif oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Gifpal

Üç tıklama ile gif yapmak ister misiniz? Gifpal web sitesi size yardımcı olabilir. Twitter ve Tumblr gibi sosyal medya sitelerinde kullanmak için animasyonlu gifler oluşturabilirsiniz.

Kizoa

Bu, telefon veya bilgisayar kameranızla çektiğiniz fotoğrafları kullanarak gifler oluşturabileceğiniz basit ve ücretsiz bir sitedir.

Canva

Tasarımcılar için harika bir kaynak olan canva web sitesi aynı zamanda gif yapmak için de bir site olarak hizmet veriyor. Canva, gif ve gifler oluşturmanıza olanak sağlıyor.