Etkileşimi Artırmak için En İyi Instagram Paylaşım Saatleri 2023

En İyi Instagram Paylaşım Saatleri 2023

Instagram uygulaması çok sayıda kişi tarafından yaygın olarak kullanılıyor. Instagram’daki kullanıcılar, şirketler ve Fenomenler genellikle içeriklerini zamanlama yaparak paylaşırlar. Instagram paylaşım saatleri müşteri ile etkileşim garantilidir.

Birbirleriyle daha sık etkileşime giren kullanıcılar Instagram’ın paylaşım saatine uyanlardır. Instagram paylaşım saatleri kullanıcılarla etkileşime geçmenin tek yolu değildir. Instagram paylaşım günleri çok önemlidir. Instagram’da paylaşım yapmak için en uygun saatler burada. Instagram’da etkileşim saatleri bu yazımızdan yararlanarak Instagram etkileşiminizi artırabilirsiniz.

2023’te Etkileşim İçin Paylaşılan Saatler

Instagram sadece kullanıcılar için değil, aynı zamanda işletmeler, bloglar, belediyeler ve politikacılar için de bir platformdur. Instagram etkileşim süreleri ve saatlerini aşağıda bulabilirsiniz. Instagram gönderi paylaşım saatleri.

 • Pazartesi Instagram Paylaşım Saatleri
 • Salı için Instagram Paylaşım Zamanı
 • Çarşamba Instagram Paylaşım Saatleri
 • Perşembe Instagram Paylaşım Saatleri
 • Cuma Instagram Paylaşım Zamanı

Haftalık Instagram paylaşım saatleri

İşte Instagram’ın en aktif saatleri hakkında bilmeniz gereken en önemli şeylerin listesi Bunu her hafta yapabilirsiniz. Paylaşımlarınızı yapmak ve etkileşim almak için hazırladığımız zaman çizelgesini kullanabilirsiniz.

Paylaşım saatlerini belirlerken trend olan olayları ve günü göz önünde bulundurmalısınız. Paylaşım saatlerini belirlerken içinde bulunduğunuz güne göre farklı saatler oluşturduğunuzdan emin olun. İstatistikçiler sosyal medya hesaplarının en çok pazartesi günleri ilgi gördüğünü söylüyor. Hedef kitlenize ulaşabilmek için hafta sonu daha özel paylaşımlar yapın.

Günler Akşam Akşam
Pazartesi 07:30, 09:30 20:00, 22:00
Salı 06:00, 04:00 09:00, 11:00
Çarşamba 07:00, 08:00 23:00, 12:00
Perşembe 09:00, 12:00 19:00, 22:00
Cuma 05:00, 13:00 15:00, 18:00
Cumartesi 11:00, 19:00 20:00, 22:00
Pazar 07:00, 08:00 16:00, 18:00

Sektörlere göre Instagram paylaşım saatleri

Instagram’ın paylaşım saatleri medya, finans, tüketim malları, blog ve teknik hizmet sektörleri için farklıdır. Öncelikle, kendi sektörünüz için Instagram’da paylaşım yapmak için en uygun zamana karar vermeniz gerekir. Aşağıdaki liste, kimi hedeflediğinize bağlı olarak sektörünüzü paylaşmak için en iyi saatleri seçmenize olanak tanır.

Medya Sektörü Instagram Saatleri

 • En iyi zaman: Çarşamba – Cuma – 08:00 – 17:00
 • En iyi gün Perşembe ve Cuma
 • En kötü günüm: Cumartesi

Tüketim Malları İşletmeleri için Instagram Paylaşım Saatleri

 • En iyi zaman: Cumartesi ve Pazar 8:30 – 18:00
 • En iyi gün Pazar günü
 • En kötü gün: Pazartesi ve Perşembe

Teknik Hizmet Veren İşletmeler için Instagram Paylaşım Saatleri

 • En iyi zaman: Salı ve Cuma: 08:00-14:00
 • En iyi gün Salı ve Çarşamba
 • En kötü günüm: Pazar

Finansal İşletmeler İçin Instagram Paylaşım Saatleri

 • En iyi zaman: Salı, Perşembe ve Pazar: 09.00 – 18:00
 • En iyi gün Salı
 • En kötü günüm: Cumartesi

Eğitim Sektörü için Instagram Paylaşım Saatleri

 • En iyi zaman: Çarşamba ve Cumartesi: 09.00 – 18:00
 • En iyi gün Cumartesi
 • En kötü günüm: Pazar

Sağlık Sektörü için Instagram paylaşım saatleri

 • En iyi zaman: Pazartesiden Cumaya: 08:00 – 18:00
 • En iyi gün Çarşamba
 • En kötü gün: Cumartesi ve Pazar

En popüler Instagram paylaşım saatleri aşağıda listelenmiştir. Instagram paylaşım saatlerinizi listeye göre ayarlarsanız blog, e-ticaret veya kişisel hesap etkileşiminizde artış göreceksiniz.

Seçeceğiniz günler hayatınızın kaç saatini Instagram’da paylaştığınızı belirleyecektir. Pazartesi herkes tarafından sevilmeyen bir gün olduğu için Instagram en popüler sosyal medya uygulamasıdır. Hafta sonları tatil ve seyahat oranları artma eğiliminde olduğu için paylaşım yapmak daha kolay olabilir.

Paylaşım yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli şey özel günlerdir. Dini bayramlar, ulusal kutlamalar veya diğer tatiller gibi özel günlere dikkat ederek etkileşimi artırabilirsiniz.

Instagram paylaşım saatleri farklı hesaplar için değişiklik gösterebilir. Ancak yine de blog yazılarınızı paylaşmak için aşağıdaki saatleri kullanabilirsiniz.

Instagram paylaşım saatlerinin önemi nedir?

Instagram etkileşiminizi artırmak için doğru paylaşım saatlerini seçmek önemlidir. Belirli bir zaman aralığı olmadan düzensiz paylaşımlar yaparak etkileşim sağlanamaz. Sadece doğru zamanlanmış Instagram paylaşımları size başarı getirebilir.

Doğru saatlerde paylaşım yaptığınızda, algoritmanız gönderilerinizi hedef kitlenizin ön sayfasına, yani zaman akışına itebilir. En iyi saatlerde paylaşım yapmak en iyi etkileşimi sağlayabilir.

Instagram’da paylaşım yapmak için en iyi günler hangileridir?

En iyi saatlere karar verirken Instagram’da paylaşım yapmayı seçtiğiniz günleri de göz önünde bulundurmalısınız.

Instagram gönderilerinizi paylaşmak için seçtiğiniz günler mevsimlere ve aylara bağlı olarak değişecektir. Farklı saat ve günlerde ana sayfalarına giderek hedef kitlenizle etkileşime geçebilirsiniz.

Instagram paylaşım saatlerini belirlemek için en yaygın günler

Vereceğiniz karar en iyi günü belirleyecektir. Kimi hedeflediğinizi ve üretebileceğiniz miktarı belirledikten sonra içeriğinizi saatlere ve günlere ayırmalısınız.

İstatistiklere ve araştırmalara göre Instagram uygulaması Çarşamba günleri yoğun olarak kullanılıyor. Bu, hafta sonları paylaşımlarınızın etkileşim oranlarını artırmak için harika bir fırsat. Deneme yanılma yöntemiyle paylaşım yapmak için en iyi günü bulabilirsiniz 🙂

Son olarak, paylaşımlarınız için en iyi zaman ve günleri seçebiliyorsanız, bunların eğlenceli, ilgi çekici ve fırsatçı olduğundan emin olun. Satış yapan bir sayfada paylaşım yapıyorsanız ilginç ve uygun fiyatlı ürünler paylaşmaya çalışın.

Instagram paylaşım saatleri nasıl belirlenir?

Önerdiğimiz gönderileri test edebilmek ve başarılı olmak için istatistiklere ihtiyacınız var. A/B testlerini ve istatistikleri kullanmanızı öneririz.

İstatistik Nasıl Kullanılır

Instagram’ın e-ticaret şirketlerine ve fenomenlere yönelik istatistikleri, hesabınızla ilgilenen kitleyi tanımak için en iyi veri kaynağı olabilir. Ayrıca hareketlerini belirlemek için de kullanabilirsiniz.

Bazı verileri burada görebilirsiniz:

 • Yaş
 • Konum
 • Görüntüleme

A/B testlerini kullanın

A/B testi, hedef kitlenizin davranışlarını anlamak için harika bir yoldur. Bu test biraz zaman alabilir, ancak size ihtiyacınız olan verileri sağlayacaktır.

Gönderilerinizi 1-2 haftada bir planlayın. Bu aralıklardaki farklılıkları belirleyin. Bir SWOT analizi yaparak, hangi gün ve saatlerin dönüşümler için en iyi olduğunu belirleyebileceksiniz. Daha sonra bu bilgileri etkileşiminizi artırmak için kullanabilirsiniz.

IG TV Makaralarını ve Videolarını Paylaşın

En iyi paylaşım saatlerini belirledikten sonra paylaşım türlerine dikkat edin. Video genellikle en çok etkileşim ve görünürlük sağlayan türdür, bu nedenle makaralar ve igtv merkezli içeriklere odaklanmanızı öneririz.

Mesai Dışı Saatlerde Paylaşın!

Hedef kitlenize, sosyal medyada bulunma olasılıklarının daha yüksek olduğu mesai saatleri dışında paylaşım yaparak en iyi zamanda ulaşabilirsiniz. Paylaşımlarınızı yukarıdaki instagram saatlerinde yaparsanız beğeni ve abone sayınızda artış göreceksiniz.

Instagram Makaraları Paylaşım Saatleri

Instagram’da birden fazla paylaşım türü bulunmaktadır. Bu paylaşım türlerinden en önemlisi instagram makaralarıdır. Gönderinizin beğenisini artırmak için hashtag kullanın. Instagram paylaşım saatleri için makaralar. Yapılması gereken en önemli şey doğru instagram reels paylaşımı yapmaktır.

Instagram Reels Paylaşım Saatleri

 • Pazartesi: 9:00, 10:00 ve 22:00, 12
 • Salı: 03:00, 05:00, 09:00 ve 13:00
 • Çarşamba: 09:00, 10:00 ve 22:00
 • Perşembe: 9:00, 12:00 ve 19:30
 • Cuma 05:00 – 13:00 – 15:00
 • Cumartesi 11:00, 13:30 ve 19:00 – 21:00
 • Pazar 04:00 – 09:00 – 17:00 -19:00

Daha Fazla Beğeni İçin Instagram Saatlerini PaylaşınInstagram takipçi ve beğenilerini nasıl artıracağınıza dair bir öneri için bu videoyu izleyin. Instagram paylaşım saatleri, takipçilerinizi ve beğenilerinizi artırmanıza yardımcı olabilir. Aşağıdaki videoyu izleyerek Instagram paylaşım saatleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.