En Güvenilir Dosya Paylaşım Siteleri Listesi 2023

Güvenilir ve Ücretsiz Dosya Paylaşım Siteleri Nelerdir?

Bilgi teknolojisinin gelişmesiyle birlikte, dosya paylaşım stratejileri eskisi gibi kullanılmıyor ve dosya paylaşım siteleri eski stratejileri değiştirdi. Dosya paylaşım siteleri, belirli bir kişi veya firma olsun ya da olmasın birçok kişi ve kuruluş tarafından kullanılmaktadır. Dosya paylaşım siteleri genellikle ev-ofis ortamında çalışan dev firmalar tarafından yoğun olarak kullanılmaktadır, ancak kişisel kullanımın da yoğun olabileceğinden bahsedilebilir, bu makalede ücretsiz dosya edinme web sitelerinin ve güvenli dosya değiştirme web sitelerinin bir envanterini hazırladık.

Dosya Anahtarı Nedir?

Dosya anahtarı, iki bilgisayar sistemi arasında birbirlerine gönderdikleri fotoğraf, film, ses ve ilgili bilgilerin aktarılması olarak bilinir. Dosya anahtarı, dosya anahtarı protokolü olarak bilinir. Dosya anahtarı normalde çok büyük boyuttaki kayıt verilerini göndermek için kullanılır.

Web dünyasının her geçen gün genişlemesi, dosya paylaşım web sitelerinde bir artışa yol açmış ve bu da bir sektörün genişlemesinin önünü açmıştır. Ücretli sağlayıcılar sunan dosya değiştirme web sitelerinin yanı sıra, ücretsiz dosya değiştirme sağlayıcıları sunan web siteleri de vardır. Bu ücretli ve ücretsiz dosya paylaşım siteleri, güvenlik önlemlerine uygun olarak değerlerinde dalgalanma gösterir ve bunları aşağıda hazırladığımız dosya değiştirme kaydında ayrıntılı olarak belirteceğiz.

En İyi Dosya Paylaşım Siteleri 2023

Dosya paylaşım sitelerini bulmaya çalışmanın hızı, her geçen gün arama sonuçları istatistiklerinde dikkat çekiyor. Şimdi, arama sonuçlarında birçok dosya paylaşım sitesi sorgusunu yanıtlamak için kullanmanız gereken en iyi dosya paylaşım sitelerinden birinin envanterini hazırladık. Hazırladığımız ücretsiz dosya anahtarı kaydından ihtiyaçlarınıza uygun dosya paylaşım sitelerini seçebileceksiniz.

Dropbox Dosya Paylaşım Sitesi

Dropbox esasen en iyi bilinen dosya paylaşım web sitesidir. Dropbox ayrıca bir yardımcı program olarak da hizmet vermektedir. Dropbox hizmeti ücretsiz ve ücretli kullanım varyasyonları sunar. Hiçbir ücret ödemeden 2gb’a kadar ev sağlar. Dropbox yardımcı programının çok güçlü bir özelliği, güvenlik söz konusu olduğunda en iyiler arasında kanıtlanmıştır.

Amazon Drive – Dosya Paylaşım Sitesi

Amazon her gün özel bir sektörde konuşuluyor ve gösteriliyor. Amazon’un kendisine ait olan Amazon drive, küresel bir dosya paylaşım web sitesidir. Amazon drive dosya anahtarı web sitesi, ücretsiz olarak 5 gb dolap alanı sağlar. Bu gezegendeki en iyi bilinen model olduğu için amazon, her güvenlik ve yüksek kalite söz konusu olduğunda kullanılan bir dosya anahtarı web sitesi fiyatıdır.

Yandex Disk – Dosya Paylaşım Sitesi

Rus arama motoru yandex tarafından geliştirilen dolap alanı yandex diski, 10 gb’a kadar dolap alanını ücretsiz olarak sunuyor. Sıklıkla kullanılan yandex disk, sağladığı 10 gb sayesinde ekstra dev kayıt verileri içerir. Yandex, ülkemizde de yoğun olarak kullanılabilen bir arama motoru olduğundan, bir depolama hizmeti olarak güvenilir ve kalitelidir.

Google Drive Dosya Paylaşım Sitesi

Web dünyasının en önemli arama motoru ve arama motoru pazarının en önemli lideri olan Google, müşterilerine depolama hizmeti de sunuyor. Google drive olarak adlandırılan dosya anahtarı web sitesi, ücretsiz olarak tam 15 gb dolap alanı sağlar. 15 gb dolap alanı sağlayan google drive, filmleri, işlevleri, kayıt verilerini anımsatan birçok alternatif dosya kodlayıcısını paylaşmada rahatlık sunar. Dünyanın en büyük arama motoru google, güvenlik söz konusu olduğunda genellikle çok sağlam olduğu için esasen en çok sevilen dosya anahtarı web sitesidir.

WeTransfer – Dosya Paylaşım Sitesi

Dosya paylaşım siteleri arasında en çok kullanılan We switch, ücretli ve ücretsiz kullanım varyasyonlarına sahiptir. WeTransfer, 2gb’a kadar dosya paylaşım sağlayıcıları sunar. Dosyayı paylaşırsanız, alıcı dosyayı almazsa dosya silinir. E-posta hizmeti aracılığıyla kayıt verilerini gönderme olanağı sağlar.

Ücretli modelde, yerinde dosya silme ve şifre sistemi vardır, bu nedenle müşteriler genellikle ücretli modeli daha fazla tercih eder. Ücretli modeldeki bir diğer paha biçilmez özellik ise, 20 gb’lık bir dosyayı gecikmeden göndermeyi anımsatan paha biçilmez seçeneklere ek olarak 1tb’a kadar dolap alanı sağlamasıdır.

Firefox Ship Dosya Paylaşım Sitesi

Firexfox adını duyduğunuzda aklınıza hemen çevrimiçi tarayıcı mozilla gelecektir. Mozilla, farklı tarayıcılarla birlikte dosya anahtarı ve dosya paylaşım sektörüne girmiştir. Ücretli ve ücretsiz kullanım için mevcut olan ücretsiz modelde 2,5 gb depolama alanı kısıtlaması vardır. Ancak firefox ship’te kayıt verilerini 1 haftaya kadar barındırabileceksiniz. Firefox ship, farklı tarayıcılarla aynı güvenlik söz konusu olduğunda üstün uçtan uca şifreleme ve dosya silme talimatları içerir.

OneDrive Dosya Paylaşımı Web Sitesi

Dünyanın en büyük dizüstü bilgisayar modeli olan microsfot tarafından geliştirilen onedrive, dosya anahtarı işindeki farklı dosya paylaşım web siteleri kadar paha biçilemez. Onedrive dosya paylaşım web sitesi, işyeri işlevleriyle gerçekten birlikte çalışmasının bir sonucu olarak genellikle en çok sevilen sitedir. Microsoft çalışma sistemine sahip dizüstü bilgisayar müşterileri tarafından yaygın olarak kullanılan Onedrive, ücretli ve ücretsiz bir modele sahiptir. Ücretsiz modelde, 5Gb dolap alanı sağlar ve güvenlik önlemleri söz konusu olduğunda müşterilerinden şikayet almaz.

MediaFire Dosya Paylaşım Sitesi

Mediafire dosya paylaşım programı ücretli ve ücretsiz varyasyonlarda mevcuttur. Ücretsiz model 10 gb dolap alanı sağlar. Ücretli modelde, dosya aktarımlarında 200 mb dosya geçişi sağlar. Daha büyük boyuttaki kayıt verilerini değiştirecekseniz, ne yazık ki ücretli modeli kullanabilirsiniz.

Transfernow.web

Dosya paylaşım siteleri arasında, ücretli ve ücretsiz bir modeli olan transfernow.web, ücretsiz modelde 4 gb’a kadar olan kayıt verilerini hiçbir ücret ödemeden ücretsiz olarak gönderir. Ücretli bir paket anlaşması kullanmak istiyorsanız, 20 ila 60 gb dolap alanına sahip olmalısınız.

Adobe Ship Now Dosya Edinme Websitesi

Adobe tarafından geliştirilen dosya anahtarı web sitesi, genellikle tasarımcılar ve editörler tarafından kullanılan hayati bir platformdur. Ne yazık ki, bu platformun ücretsiz bir modeli yok. Bu platform, bu platform tarafından ücretli olarak sağlanan sonuç uygulamalarından sonra photoshop ile birlikte çalışır. Muhtemelen dünyanın en büyük dijital tasarım firması olan adobe için en çok sevilen neden, çok yüksek güvenlik önlemleri aşamasına ek olarak uygulamalar arasındaki bağlantıdır.

Mail Large File – Dosya Edinme Web Sitesi

Birçok dosya değiştirme web sitesi arasında yer alan Mail large file, ücretli ve ücretsiz modele sahiptir. Ücretsiz modelde 2gb hizmet sunuyor. Muhtemelen bu dosya anahtarı web sitesinin en göze çarpan özelliği, güvenlik söz konusu olduğunda hassas olmasıdır. Güvenlik önlemlerinin aşırı aşaması, bu platformun daha sık kullanılmasını sağlar.

SendGb – Dosya Edinme Web Sitesi

Birçok dosya paylaşım sitesi arasında yer alan Sendgb, ücretli ve ücretsiz model olarak ikiye ayrılıyor. Ücretsiz modelde, tek bir gönderimde 5 gb dolap alanı hizmeti veriyor. Sendgb, belirli bir süre için depolama hizmeti sunuyor. Sendgb, eklediğiniz kayıt verilerini 1 12 ay boyunca saklayabilir, ancak dolap alanı hizmeti sağlamaz. Güvenlik durumunda, dosya silme hizmeti sağlar.

Transferxl.com Dosya Anahtarı Web Sitesi

Birçok dosya paylaşım web sitesinden biri olan transferxl.com, ücretli ve ücretsiz bir dosya anahtarı web sitesi olarak hizmet vermektedir. Bu dosya paylaşım web sitesinin çok güçlü bir özelliği, kayıt verilerini kısa sürede değiştirebilmesidir. Ücretli bir model kullanmak isterseniz, size 100 gb’a kadar dosya değiştirme hizmeti sunar.

Sendthisfile.com Dosya Değiştirme Web Sitesi

Birçok dosya paylaşım sitesinden biri olan Sendthisfile.com, ücretli ve ücretsiz olarak tamamen farklı varyasyonlara sahiptir. Bu dosya anahtarı web sitesinin çok güçlü bir özelliği, uçtan uca şifreleme özelliğinin, güvenlik söz konusu olduğunda onu ekstra en çok sevilen hale getirmesidir. Bu dosya paylaşım web sitelerinin çok güçlü bir özelliği, kayıt verilerini kısa sürede değiştirmeleridir.

Ship Anyplace – Dosya Anahtarı Web Sitesi

Birçok dosya paylaşım sitesinden biri olan Ship wherever, ücretsiz ve ücretsiz olarak hizmet veren hayati bir dosya anahtarı web sitesidir. Hücresel müşteriler tarafından daha fazla kullanılır ve hücresel tüketici sektörüne daha fazla hizmet eder.

Sendspace – Dosya Değiştirme Web Sitesi

Birçok dosya değiştirme web sitesinden biri olan Sendspace, ücretli ve ücretsiz hizmet sunmaktadır. Bu dosya paylaşım web sitesinin çok güçlü bir özelliği, uzun süreli depolama hizmeti sağlamasıdır. Bununla birlikte, olumsuz olarak kanıtlanabilecek farklı bir özellik, 300 mb dosya paylaşımı sağlamasıdır.

File Dropper – Dosya Değiştirme Web Sitesi

Kayıt verilerini kısa ve basit bir şekilde değiştirmek istiyorsanız, bu dosya paylaşım web sitesi size yardımcı olacaktır. Hiçbir ücret ödemeden 5gba’ya kadar hizmet vermektedir. Gönderdiğiniz kayıt verilerinin alıcısı dosyayı açmadıysa, 30 gün sonra siler. Çok uzun süre dolap alanı olarak kullanmak isterseniz, 2gb dolap alanı sağlar.

Dropsend – Dosya Değiştirme Web Sitesi

Dropsend, devasa kayıt verileri göndermek istiyorsanız kullanabileceğiniz en iyi platformlardan biridir. Dropsend bir dosya edinme ve dosya gönderme web sitesidir, bu da 8 gb’a kadar kayıt verilerini gönderebileceğiniz anlamına gelir.

Kayıt verilerini paylaşırken elektronik posta biçiminde kayıt verileri göndermekle uğraşmaktan sıkıldıysanız, dropsend dosya anahtarı web sitesi, web sitesinden kayıt verileri ekleyebileceğiniz ve elektronik posta yoluyla kayıt verileri alabileceğiniz anlamına gelir.

Dropsend, güvenlik için 256 AES Excessive-Stage Encryption ile korunmaktadır. Müşterilerine masaüstlerinden hemen hızlı giriş sağlar. Ekleme sırasında bağlantının kesilmesini anımsatan sorunlarla karşılaşanlar için bilgileriniz silinmeyecek ve kaldığı yerden eklemeye devam edebilecek.

ShareFile – Dosya Değiştirme Web Sitesi

ShareFile bir dosya değiştirme web sitesi ve dosya paylaşım web sitesidir. Ülkemizde dosya paylaşım siteleri arasında çok az tanınmasına rağmen, gerçekten yararlı ve basit bir web sitesine sahiptir. En çok güvenli ve şirket firmaları tarafından sevilir.

En güvenli dosya anahtarı web siteleri arasında kanıtlanmış olan ShareFile, özellikle şirket firmaları tarafından hassas bilgileri göndermek için kullanılan birçok dosya paylaşım web sitesi arasındadır.

BONUS: Ekstra Dosya Paylaşım Siteleri ve Dosya Değiştirme Siteleri

Yukarıdaki dosya değiştirme web sitelerini kullanmanız gerekmiyorsa ve ekstra dosya değiştirme web siteleri arıyorsanız, aşağıya bırakacağımız videoyu izleyerek isteklerinize uygun dosya değiştirme web sitelerini seçebileceksiniz.

Uyarı: Yukarıdaki dosya paylaşım siteleri ve dosya paylaşım siteleri arasında seçim yaparken, seçiminizi çoğunlukla güvenlik, hız ve ücretsizliğe göre yapmanızı savunuyoruz. Dosya paylaşım sitelerini seçerken ücretsiz olmak her zaman büyüleyici bir özelliktir, ancak gönderdiğiniz bilgiler ve gizlilik söz konusu olduğunda güvenilir dosya paylaşım sitelerinden yararlanmak genellikle çok önemlidir. Yandex disk, google drive, dropbox gibi tanımlanmış dosya paylaşım sitelerini kullanmak, güvenlik ve çok daha az ödeme söz konusu olduğunda size her zaman fayda sağlayabilir.