Instagram Hesap Açılış Formunun Kapatılması 2023

Instagram Hesap Açma Formunu Kapat 2023

Aşağıdaki bilgileri aşağıda bulabilirsiniz. Kapatılan instagram hesabı açma formu Bu makale, bir instagram kapatma durumunda yardımcı olabilir. Birçok instagram kullanıcısının başına geliyor. Kapanan instagram hesaplarını yeniden açma, instagramım kapandı veya diğer ilgili terimleri arıyorsanız formu yararlı bulabilirsiniz.

Kapanan instagram hesap açma formu nedir?

Muhtemelen en az bir kez Instagram hesabınızın kapatıldığını deneyimlemişsinizdir. Bu durumlarda Instagram kullanıcıları kapatılan hesabı yeniden açmak için kapatılan Instagram hesabı açma formunu kullanabilirler.

Kapatılan Instagram hesabı açma aracımızı kullanmadan önce lütfen aşağıdaki bilgileri okuyunuz.

Instagram’ın güvenlik politikaları çok sıkı bir şekilde uygulanmaktadır. Bu politikalardan herhangi birini ihlal etmeniz durumunda Instagram hesabınız kapatılacaktır. Instagram kapalı hesap açma formunu kullanarak hesabınızı geri alabilirsiniz.

Instagram hesap kapatma: Nedenler

 • Birini finansal veya duygusal olarak tehdit etmek
 • Spam davranışı yaygın bir örnektir.
 • Şiddet İçerikli
 • Çocuk çıplaklığı ve çıplaklık görüntülerini paylaşın.
 • Sizin veya başka bir kişinin kendisine zarar vermesi.
 • Başka birini tehdit etmek.
 • Nefret söyleminde bulunmak.
 • Hakaret etmek, taciz etmek.
 • Yasaklı ürünlerin satışı
 • Suç örgütleri ve nefret gruplarının linç girişimleri.

İnternet veya sosyal medya kullanırken uymanız gereken kuralların yukarıda sıralandığını fark etmişsinizdir. Bu kurallar tıpkı sosyal medyadaki sosyal hayatlarımızda olduğu gibi uymamız gereken toplum kurallarıdır.

Hesabınız engellendiyse veya rapor edildiyse Instagram hesabınız kapatılabilir. Birisi hesabınızı engellediğinde veya bildirdiğinde Instagram bir hesabı kapatacaktır.

Yukarıda listelenen kuralları ihlal ettiniz ya da etmediniz. Şimdi ne olacak? instagram sizin için özel bir sayfa hazırladı.

Instagram’ın kapatılan hesap açma sayfası yeni bir sayfa değil. İnternet kullanıcıları tembel oldukları ve okumadıkları için sayfayı nadiren ziyaret ediyor ya da tıkladıkları anda terk ediyorlar.

Instagram Hesap Kapatma Formu Nasıl Kullanılır?

Instagram hesabınız yukarıda listelenen topluluk kurallarını ihlal ettiğiniz için veya başka bir nedenle kapatılmış olabilir. Instagram’ın kapatılan Instagram hesaplarını yeniden açmak için hazırladığı Instagram Hesap Kapatma Formunu kullanabilirsiniz.

Kapatılan instagram hesabı bağlantısına tıkladığınızda bulacağınız belirli alanlar vardır. Bunlar

 1. Telefon Numarası
 2. Muhalefet Nedenleri
 3. Kimlik kartında soyadınızın ve adınızın fotoğrafı
 4. Instagram Kullanıcı Adınız
 5. Instagram Adınız
 6. E-posta Adresi

Yukarıdaki formdaki tüm alanları doldurmanız gerekmektedir. Yanlış bilgiler talebinizin kabul edilmemesine neden olacaktır. Doğru bilgi, hızlı bir geri dönüşün anahtarıdır.

Açıklama bölümünde bir şeyi neden yapmadığınızı veya nedenini de sorabilirsiniz.

Hesabınızın çalındığını göstererek ve kanıt sunarak yetkililer daha hızlı hareket edebilir.

Instagram silinen bir hesabı açabilir mi?

Sosyal medya platformlarının popüler olduğu doğrudur, ancak hesabın kapatılmasının veya kişisel olarak kapatılmasının istendiği zamanlar olabilir. Bu durumlarda hesabı kapatmak için Instagram masaüstü ve Instagram mobil kullanılabilir.

İnsanlar Instagram hesaplarını ilk başta öfkeyle kapatma eğilimindedir ve birkaç gün sonra pişman olurlar. Kullanıcılar özellikle bir hesabı kapattıklarında şifrelerini unutabilirler. Instagram, hesabınızı kapattıktan 3-4 saat sonra yeniden açmanıza izin vermeyecektir. Bunun nedeni hesabın tam olarak kapatılmamış olmasıdır.

Instagram hesabınızı sadece birkaç tıklama ile yeniden açabilirsiniz. Kapatılan instagram hesaplarını açmak için kapalı instagram açma formu da kullanılabilir. Instagram hesabınızı silerseniz, onu geri getirmenin bir yolu yoktur. Ancak, 30 gün içinde geri dönebilirsiniz.

Instagram kapatılan hesap nasıl geri açılır?

Aşağıdaki adımları takip ederek Instagram hesabınızı kolayca alabilirsiniz. Instagram hesabınızı yeniden açmak için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Mobil veya masaüstünde Instagram hesabınıza giriş yapın.
 2. Hesabınızı geçici olarak silmek veya hesabınızı 30 gün boyunca kullanmadıysanız geçici olarak askıya almak için kullanıcı adınız/şifreniz ile giriş yapın.
 3. Bir süredir giriş yapmadıysanız belirli koşulları kabul etmeniz istenebilir.

Facebook hesabınızı açtığınızda eski verilerinizin anında görünmemesi mümkündür. Ancak 1 ila 2 gün içinde kullanılabilir olacaktır. Eğer daha az takipçiniz varsa hesabınız kapalıyken takipçilerinizin takibi bırakmış olması mümkündür.