En Kolay Instagram Sesli Arama Nasıl Yapılır? 2023

Instagram sesli arama nasıl kullanılır2023yılında dünyanın en popüler fotoğraf ve video platformu. Merak ediyor olabileceğiniz birçok şey hakkında bir makale yazdık. Instagram Sesli arama.

Instagram’da Sesli arama butonu bulunmuyor ancak Instagram Sesli Arama yöntemini kullanarak kullanıcıların birbirleriyle konuşmasına izin veriyor. Instagram’da sesli aramanın yanı sıra sesli mesajlaşma, görüntülü arama ve görüntülü sohbet gibi başka iletişim yöntemleri de var. Instagram sesli arama geçmişini ve instagram rehber arama butonunu nasıl sileceğinizi yazımızda bulabilirsiniz. instagram sesli arama geçmişi instagram sesli arama instagram kullanıcılarını telefon numaralarına göre arayabilirsiniz.

Instagram Sesli Arama Nasıl Yapılır?

Instagram’da ses kullanarak arama yapabilmek için bilmeniz gereken birkaç şey var. Sesli arama için kullanıcının dijital okuryazarlığa sahip olması önemlidir. Bu, Instagram gibi sosyal medya platformlarını kullanırken olumsuz durumlara düşmelerini engeller. Sesli arama yapabilmek için bu özelliklere sahip olmalısınız.

  1. İnternetiniz ve altyapınız sağlam olmalı.
  2. Akıllı cihazınız internet altyapınız ile uyumlu olmalı.
  3. Kullanıcının sesli arama yapabilmesi için öncelikle instagram üzerinde bir hesap oluşturması gerekmektedir.

Instagram arama nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız yukarıda sıralanan özelliklere sahip olmanız önemlidir. Bu özelliklere sahip olan kullanıcılar için sesli görüşme mümkündür.

Instagram’da sesli arama seçeneğinin olmadığı zamanlar olabilir. Bunu bulmak için oturum açmanız ve ardından sağ üst köşedeki arama simgeli telefon sembolüne tıklamanız gerekecektir. Bu düğme sağ üst köşede görünmüyorsa, sağdaki sayfayı aşağı kaydırın ve mesaj kutusuna dikkatlice bakın. Bir arama simgesi görünür olmalıdır.

Instagram üzerinden birini arayabilmeniz için önce özellikleri kontrol etmeniz gerekir. Bunlar arasında mikrofon, telefon, hoparlörler vb. bulunur. Bu özelliklere sahip değilseniz sesli arama yapmak zordur. Bu bilgiler sesli arama hizmeti verebilmek için cihaz tarafından Instagram’a gönderilir.

Bu 2 basit adımı izleyerek Instagram sesli arama geçmişini silebilirsiniz.

Instagram kullanıcıları, Instagram’ın sesli aramasını kullanarak birden fazla kişiyi arayabilir. Aranan kişilerin verileri daha sonra saklanır ve kişisel nedenlerle silinebilir.

İşlemi tamamlamak için iki adım gereklidir.Instagram sesli aramalarınızın geçmişini silebilirsinizInstagram’da sesli arama geçmişini silmek için adımları izleyin.

  1. Instagram kullanıcıları DM’ye uygulamadan giriş yaparak ulaşabilirler.
  2. Instagram Aramaları’ndan yakınlarda arama yapın.

Sesli arama geçmişinizi sildiğinizde başlayan ve biten görüntülü sohbetler gibi öğeleri manuel olarak silmeniz mümkün değildir. Ancak sohbeti doğrudan silerseniz silinecektir.