Organik Hit Nedir? Organik Hit Arttırma Teknikleri Nelerdir?

Organik Hit Programı nedir? Organik Hit Programı nedir?

Google’da Organik Hit araması yaptığınızda birçok arama sonucu organik hit olacaktır. Bu makalelerde genellikle anahtar kelimeler kullanılır. Organik hit ile ilgilenmezler. Seo ekibi sorularınızı yanıtlamak için bir makale hazırladı. Organik hit Aşağıda nasıl başlayacağınıza dair bazı örnekler verilmiştir: Tekniklerinizi arttırın.

Organik Hit Nedir

Organik Hit Bir web sitesini yönlendirme olmadan ziyaret eden kullanıcılar, kullanıcı olarak adlandırılır. Hedef Organik Hitlere UlaşmakSite içi SEO ve site dışı seo’nun web sitesi yöneticileri tarafından organik olarak uygulanması başarının anahtarıdır. Organik seo, web sitesinin arama sonuçlarının ilk sayfasında görünmesiyle organik büyüme ile sonuçlanır.

Bir şeyi yapmanın birden fazla yolu vardır.OrganikHitArama sonuçları sektörün adını“Organik Hit Programı” olarak gösterecektir. Bu programlar, belirli bir süre boyunca web sitesine belirli sayıda insan göndermek için tasarlanmıştır. Organik trafik programı adı altında detaylı olarak ele alınacaktır.

Organik Trafikten Ne Bekleyebilirsiniz

 • Doğal Ziyaretçi
 • Sahanın Dönüşümü
 • Benzersiz Ziyaretçi
 • Site Gezinme Süresi

Ücretsiz Organik Hit Arttırma Teknikleri

Organik hit, kullanıcıların siteye yönlendirme yapmadığı durumdur. Bu makalede ücretsiz organik trafik tekniklerini tartışacağız. Organik trafik elde etmek için ücretli ve ücretsiz yöntemler vardır. Organik trafik almak için iç ve dış SEO tekniklerini kaliteli bir şekilde uygulamak esastır. Bazı organik trafik artırma tekniklerini listeledik. Aşağıdaki yönergeleri takip ederek web sitenize gelen organik ziyaretçileri artırabilirsiniz.

SEO uyumlu kaliteli içerik oluşturun

Web sitenizin içeriği yüksek kaliteli olmalı ve seo uyumlu makale yazarları tarafından yazılmalıdır. Bu makaleler, arama yapmak için kullanılan anahtar kelimeyi içerir. Bu, kullanıcının sonuçlarda listelenmesini sağlar. Kaliteli içerik oluştururken göz önünde bulundurmanız gereken bazı hususlar şunlardır

 • Anahtar Kelimeleri Bulun
 • Uzun kuyruklu anahtar kelimeler kullanın
 • Bilgilendirici Materyal Hazırlayın
 • İçeriğiniz Akıcı Bir Anlatım İçermelidir
 • Başlıkları Başlık Hiyerarşisine Göre Kullanın
 • Meta Açıklama anahtar kelimelerle doldurulmamalıdır
 • İlgi çekici başlıklar kullanın
 • İçeriğinizi Geliştirmek için Görseller Kullanın
 • URL’nizde anahtar kelimeler kullanın
 • Özgün İçerik Yazın
 • Soruları Yanıtlamak için İçerik Oluşturun

Doğru anahtar kelimeleri kullanın

Anahtar kelimeler, kaliteli içerik başlığı altında çok kısa bir şekilde ele aldığım bir konu ama çok daha kapsamlı. Kullanıcılar tarafından aranabilir anahtar kelimeler kullanmalısınız. Anahtar kelime seçerken arama hacminin yanı sıra rekabet düzeyini de göz önünde bulundurmalısınız. “Orta Seviye” bir anahtar kelime seçmelisiniz. Bu, rakiplerinize karşı rekabet edebilmenizi ve arama sonuçlarında daha az sorun yaşamanızı sağlayacaktır.

Anahtar kelime seçmek için Chrome anahtar kelime araçları ve seo’da kullanılan anahtar kelime araçları kullanılabilir. Anahtar kelimeleri belirlemek ve bu kelimeler etrafında içerik oluşturmak için bu araçları kullanabilirsiniz. İçeriğinize çok sık anahtar kelime eklememelisiniz. Bunun yerine anahtar kelimeleri 5-6 kez kullanmalısınız.

Anahtar Kelime Araçları

 • Ubersuggest
 • Ahfres
 • Semrush
 • Anahtar Kelime Aracı

Backlinkler Nasıl Çalışır?

Geri bağlantı, web sitelerinin birbirine bağlanmasını içerir. Yüksek kaliteli backlinkler bir sitenin arama motoru sıralamasını yükseltmeye yardımcı olabilir. Kaliteli bir backlink, hedef web sitesine bağlantı veren bir backlinktir. Kaliteli bağlantılar elde ederek arama motoru sıralamanızı iyileştirebilir ve organik trafiğinizi artırabilirsiniz. Kaliteli geri bağlantılar oluşturmaya çalışırken organik yöntemler kullanın. Ayrıca, yüksek Dr puanına sahip backlinkler bulmaya çalışın.

404 Sayfalarını Optimize Edin

404 sayfaları hem kullanıcılar hem de Googlebotlar için olumsuz bir deneyimdir. Sitenizde 404 sayfaları vardır. Bu sayfalara sahipseniz, ziyaretçiler sayfayı hemen terk edecektir. Aradıkları şeyi bulamazlar. Googlebotlar da aynı sorunla karşı karşıyadır. Googlebotlar 404 hatalı siteleri tararken siteyi işe yaramaz olarak işaretleyebilir. 404 hata sayfaları, ele alınması gereken iç seo sorunlarıdır.

Mobil Uyumluluk

Teknolojik gelişmeler sayesinde akıllı telefonlarda internet erişimi artık mümkün. Google’ın güncellemeleri, mobil cihazların Google için önemli olduğunu açıkça ortaya koydu. Mobil uyumlu web sayfalarının varlığı artık arama sonuçları için bir sıralama faktörüdür. Web sitenizi arama motoru sonuçlarında üst sıralara çıkarmak için mobil uyumlu web sayfalarına sahip olmanız önemlidir. Sayfalarınız mobil uyumlu değilse, kullanıcıların sitede gezinmesini zorlaştırabilir. Ayrıca googlebotlar tarafından arama sonuçlarından kaldırılabilir veya sıralamaları düşebilir.

Site Hızı

Sitenizin açılış hızı yavaşsa, ziyaretçiler sitenizi yüklenmeden terk edebilir. Bu sadece kullanıcılar için değil, aynı zamanda googlebotlar için de önemlidir. Googlebotlar bir siteyi tararken çok uzun süre bekleyemezler. Taranması ve yüklenmesi kolaysa Google sitenize daha fazla değer verecektir.

Dış Bağlantı Stratejisi

İçeriğin nereden geldiğini göstermek veya ayrıntılı bilgi vermek için başka bir sayfaya bağlantı vermek istiyorsanız, bu yapılabilir bir şeydir. Ancak bunu yapmanın içeriğinize zarar verip vermeyeceğini göz önünde bulundurmanız önemlidir. Bağlantı verdiğiniz web sitesinin bir değeri olduğundan ve bağlantı verdiğiniz kelimenin çok yüksek görünmediğinden emin olun. Sayfanın altına kaynak olarak ekleyin.

Google Anlytics Analizi

Google Analytics, sitenizdeki hit sayısını ölçmenize yardımcı olabilecek bir araçtır. Bu araç size web sitenize gelen ziyaretçiler hakkında bilgi verecektir. En yüksek organik trafiğe sahip sayfada bir bağlantı kurma stratejisi uygulayarak sitenizdeki gezinme oranını artırabilirsiniz. Google analitik aracını kullanın.

 • En çok ziyaret edilen sayfa
 • Hemen Çıkma Oranı
 • Ziyaretçi Yerleri
 • Site Hızı
 • En az trafiğe sahip sayfalar

Organik olarak hit alan siteler

 • İnternetteki organik trafik web sitelerini ziyaret ederek organik trafik elde edebilirsiniz. Bu siteler ücretsiz veya ücretli hizmetler sunmaktadır. Hizmet hakkında hem olumlu hem de olumsuz yorumlar vardır. Ancak SEO uzmanları bu tekniği olumsuz olarak değerlendirmektedir.
 • Programlar gerçek trafik değildir ve bu nedenle analiz etmek önemli değildir.

Organik Hit Programı (OHP) nedir?

Ayrıca aşağıdakiler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz: Organ ilk hit programı Web sitenizde belirlediğiniz içeriğe bir program aracılığıyla belirli bir süre boyunca belirli sayıda ziyaretçi gönderir.

Bu programlar satın alınabilir veya ücretsiz olarak indirilebilir. Bu programlar sayesinde daha fazla hit elde edebilirsiniz.

Organik hit programlarının faydası hakkında farklı görüşler mevcuttur. Bazı seo uzmanları organik hit programlarının organik olmadığına inanıyor. Diğerleri ise kullanılabileceğini düşünüyor.

Organik Hit Programları Nedir?

Organik trafik programı farklı bir hit programı türüdür. Bu, insanları belirli faktörlere göre sitenize gönderir. Aşağıda organik trafik programlarının yapabileceği bir dizi şeyi listeledik. Organik trafik programlarını kullanmakla ilgileniyorsanız, lütfen listeyi incelemek için bir dakikanızı ayırın.

 • Bu zamana göre yapılır.
 • Tekil Kullanıcıların Siteyi Ziyaret Etmesi
 • Site içinde dönüşüm yaratır.
 • Trafiği artırmak için geri bağlantıları kullanın.

Organik programı kullanarak sitenize gelen trafiği artırmak istiyorsanız dikkat etmeniz gerekir. Organik program hakkında birçok farklı görüş mevcuttur. Sitenizi arama motoru sonuçlarının ilk sayfasına koyarak organik trafik oluşturabilirsiniz.

Web sitenizi güçlendirmek için ücretsiz trafik kullanabilirsiniz. Hit Daha önce eklediğimiz videoya ek olarak bir video daha eklemenin iyi bir fikir olacağını düşündük. Farklı hit programları ile web sitenize farklı gezinme süresi ve konum gibi önemli metrikler ekleyerek organik hitlerinizi de artırabilirsiniz. Ücretsiz organik trafik artırma yazılımlarına bu videoyu izleyerek ulaşabilirsiniz.