En Hızlı ve En Kolay Instagram Spam Temizleme 2023

En Hızlı Instagram Spam Temizleme 2023

Dünyanın en büyük fotoğraf ve video platformlarından biri olan Instagram’da kullanıcılar sık sık Instagram trolleri ve instagram spammerları gibi durumlarla karşılaşıyor. Instagram Spam Kaldırma Hesabınızı kullanmaya çalışan spamcılarla mücadele etmek için en iyi çözüm budur.

Bu yazımızda instagram spam kaldırma, instagram spam süresi, instagram spam yapanları görme, instagram nasıl kaldırılır gibi birçok sorunuza cevap vereceğiz. İnstagram spam kaldırma, instagram süresi, instagramda spam yapanları görme ve instagram nasıl kaldırılır gibi sorularınızın cevaplarını bu yazımızda bulacaksınız.

Instagram Spam Nasıl Kaldırılır

Instagram markalar ve gerçek kişiler tarafından birçok farklı sebepten dolayı kullanılmaktadır. İnstagram hesaplarının spamlanması Kullanıcılar birçok farklı sebepten dolayı 1-2 kullanıcı ile karşılaşmaktadır. Spamcılar tarafından ifşa edilen instagram hesaplarını kaldırmak kolaydır.

Instagram spamları Instagram kullanıcılarının çoğunluğunu etkilemektedir. Bu genellikle bir instagram hesabını kapatmak için instagram hesap spamlama kullanılarak yapılır. Hesap, instagram kurallarını ihlal ettiği için de spamlanmış olabilir.

Instagram’da iki farklı şekilde spam’e maruz kalabilirsiniz. Birincisi, instagram kullanıcıları hesabınızı spamlayabilir. İkincisi, gizlilik ve topluluk kurallarını ihlal eden eylemleriniz nedeniyle instagram hesabınızı spamlayabilir.

 1. Instagram topluluk kuralları yönergelerine uyun.
 2. 18’den fazla resim, video ve diğer içerikleri yayınlarsanız spam instagram hesaplarına maruz kalma olasılığınız daha yüksektir. Hesabınızda bu tür içerikler bulursanız, silmek en iyisidir.
 3. Spam, diğer Instagram kullanıcılarının gönderilerine hakaret içeren veya saldırgan yorumlar yazma nedenidir.
 4. Instagram’da beğenilerin tekrarlanmasına izin verilmez. Yeni Instagram kullanıcıları gönderileri beğenmeye devam ederse hesapları kapatılabilir.
 5. Instagram’da yaygın bir spam, bir seride birçok kişiyi takip etmektir. Çok fazla kişiyi takip ederseniz ve onlara takip isteği gönderirseniz, bu spam olarak değerlendirilebilir.
 6. Terörizmi veya ırkçılık, organize suç ve nefret grupları gibi nefret gruplarını destekliyorsanız, spam size yöneltilebilir.
 7. Instagram spam’i genellikle bir markaya veya kişiye karşı yapılan fiziksel zarar verme tehditlerinden kaynaklanır.
 8. Instagram spam hesapları, Instagram platformunda kendine zarar vermekten kaynaklanır. Bunun için kredi alınmasına izin verilmez.
 9. Instagram veya gerçek kişiler, başkasının videolarını ve fotoğraflarını paylaştığınız için size spam yapabilir.
 10. Instagram hesap spamlama, Instagram’da reklam veya cinsel hizmet tanıtımı yapmanın bir sonucudur.
 11. Haber paylaşımı sırasında kişisel bilgilerin korunmasına ilişkin yasalara uyularak instagram hesaplarının spamlanması önlenebilir.
 12. Instagram spam, yalan veya yanlış haberlerle kullanıcıların yanıltılması sonucu ortaya çıkabilir.

Yukarıda listelenenler de dahil olmak üzere diğer birçok instagram kuralını bulabilirsiniz. Bu kurallardan herhangi birini ihlal ederseniz instagram hesabınıza spam bulaşması muhtemeldir. Bu eylemleri gerçekleştiriyorsanız gönderilerinizi hesabınızdan kaldırabilirsiniz.

Birçok yöntem varİnstagramda spamkaldırmaHesabınızınspam almasını önlemek için yapabilecekleriniz. İnstagramda spam kaldırma. Detaylı olarak incelediğimiz instagramdaSpamkaldırma instagram spam süresi hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki başlıklar size yardımcı olacaktır.

Instagram Spam Süresi

Instagram cezaları, hesabın Instagram kurallarına uymasını takip eden bir hafta içinde kaldırılır. Instagram’ın spam cezası, Instagram topluluğunun kuralları ihlal edilmediği sürece devam etmez.

Birinin Instagram hesabınıza spam gönderdiğini nasıl anlarsınız?

Instagram’da hesaplar botlar ya da gerçek kişiler tarafından kapatılmak için ya da kişisel nedenlerle spamlanmaktadır. Bunun sonucunda belirli cezalar uygulanmaktadır. Instagram’dan nasıl spam gönderildiğini anlamanıza yardımcı olması için aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

 1. Reels gönderileriniz Keşfet bölümüne dahil edilmeyebilir ve hiç görüntüleme alamayabilirsiniz.
 2. Hikaye gönderiniz daha az sayıda görüntülenme alabilir.
 3. Görüntülemeleriniz kısıtlanabilir, bu da daha az beğeni ve yorum almanıza neden olabilir.
 4. Gönderilerinize yapılan yorumlarda düşüş fark edebilirsiniz.
 5. Instagram takipçileriniz azalabilir.
 6. Hesabınızı başka bir tarayıcıda ararsanız, sekmede görünmez.
 7. Instagram’da arama yaptığınızda güncel veya eski gönderileriniz görünmeyebilir.
 8. Instagram spam tespit ederse size bir uyarı e-postası gönderebilir.

Ayrıca instagram zaman spam içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Instagram’dan hızlı bir şekilde spam kaldırmak için aşağıda verilen ipuçlarını kullanabilirsiniz.

Instagram Spam Durdurucu Yöntemi

Hesabınız spam’e maruz kaldıysa ve instagram’ın kurallarını ihlal etmiyorsanız aşağıdaki instagram spam kaldırma teknikleri kullanılabilir.

 1. Hesabınızı gizli olarak ayarlayın.
 2. Instagram takip önerilerini kapatın.
 3. Hesabınıza spam yapan instagram takipçilerinizi engelleyin.

Instagram Spam Kaldırma

Bu teknikler Instagram hesabınızdan spam’i kaldırmanıza yardımcı olabilir. Gerçek kişiler hesabınıza spam gönderdiğinde işe yararlar.

Aşağıdaki video size Instagram hesabınızdan spam’i nasıl hızlı bir şekilde kaldıracağınızı gösterecektir.