En İyi Instagram Benzeri Uygulamaların Listesi 2023

En fazla kullanıcıya sahip sosyal medya platformu olan Instagram, kazandığı kullanıcılarla aynı oranda kullanıcı kaybediyor. Bu kayıpların birçok nedeni var ancak ana nedenlerden biri Instagram’ın Facebook tarafından satın alınmasının yarattığı güvensizlik.

Instagram’ın kullanıcı tabanı, Facebook’un kullanıcı verilerini sattığı iddialarını ve soruşturmayı yansıtıyordu. Instagram’ın birçok algoritma ve reklam kullanması da bir diğer sebep. Bu durumlar kullanıcıları instagram benzeri uygulamalara bakmaya yönlendiriyor.

Ücretsiz Instagram Uygulamaları Listesi

Instagram, kullanıcıların fotoğraflarını takipçileriyle paylaşmalarına olanak tanır. Kullanıcılar güvenlik ve pazarlama sorunları nedeniyle Instagram’dan uzaklaşıyor. Instagram’a benzer şekilde bu uygulamalar da kullanıcıların fotoğrafları yönetmesine ve paylaşmasına olanak tanıyor.

Kullanıcılar bu kayıplar nedeniyle artık Instagram’a alternatifler arıyor. Talebi karşılamak için giderek artan sayıda uygulama geliştiriliyor.

Instagram benzeri uygulamaların bir listesini aşağıda bulabilirsiniz.

1. EyeEm: Instagram benzeri uygulamalar

Bu uygulama kendi fotoğraf filtrelerini ve düzenleme seçeneklerini sunar. EyeEm, Instagram benzeri bir uygulamadır çünkü kullanıcıların fotoğraflarıyla öne çıkmalarını sağlar. EyeEm uygulaması, kullanıcıların tıpkı Instagram gibi fotoğrafları çerçevelemesine ve renklendirmesine olanak tanır. Hem Android hem de IOS desteklenmektedir.

2. Pinterest – Instagram Uygulamaları

Pinterest, çeşitli görsel içerikler sağlayan çevrimiçi bir platformdur. Bu uygulama son yıllarda popülerlik kazanmaktadır. Pinterest, Instagram’dan farklıdır çünkü yemek tariflerinden televizyon şovlarına, modadan saç stillerine kadar her şeyi bulabileceğiniz bir bölüme sahiptir. Pinterest, platformunu kullanıcılar ve takipçiler arasındaki ilişkiden ziyade arama kalitesine göre kategorize ediyor.

3. VSCO, Instagram’a benzer

VSCO daha çok bir fotoğraf düzenleme ve efekt uygulaması olarak bilinir. VSCO, Instagram’a benzeyen bir fotoğraf düzenleme ve efekt programıdır. Fotoğrafları düzenleyerek ve VSCO hesabınızla paylaşarak takip edebilir ve takipçi kazanabilirsiniz. Fotoğrafların yayınlandığı bu profesyonel ortamı elde etmek için Apple veya Play Store’dan VSCO uygulamasını indirin.

4. Flickr – Instagram ile Benzer Uygulamalar

Flickr, Instagram’a benzer tüm uygulamalar arasında en geniş kitleye sahiptir. Büyük bir görsel kategoriye sahip bu uygulamanın ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki arayüzü vardır. Ödeme yaparsanız fotoğrafları indirebilir, paylaşabilir ve süresiz olarak erişebilirsiniz. Ücretsiz sürümde sadece 1.000 fotoğraf paylaşabiliyorsunuz. Bazı fotoğraflara erişim zor olabilir.

5 . Snapchat – Instagram ile Benzer Uygulamalar

Snapchat başlangıçta insanların görsel olarak iletişim kurmasını sağlamak için oluşturuldu. Snapchat, Instagram gibi uygulamalar arasında popülerlik kazanmaktadır. Snapchat, özellikle son güncellemeleriyle sık sık Instagram ile karşılaştırılıyor. Hikayesi, görüntü paylaşımı ve çok takipçili hesap yayılımı onu benzer kılan özelliklerdir.

6. Tumblr – Instagram için Benzer Uygulamalar

2007’den bu yana popülerlik kazanan bir sosyal medya platformu olan Tumblr, içerik paylaşmaya yönelik bir uygulamadır. Tumblr’ın temel amacı, kullanıcıların “bloglar” oluşturmasına ve istedikleri içeriği paylaşmasına izin vermektir. Tumblr’ın görsel paylaşımları zaman içinde artmış ve birçok blog hesabı artık fotoğraf da paylaşır hale gelmiştir. Tumblr, Instagram’ın en benzer uygulamalarından biri haline gelmiştir. Kullanıcılar kendi kategorileriyle ilgili fotoğraflar paylaşıyor. Bu da geniş bir görsel yelpazeye yol açmıştır.

7. Vero – Instagram Benzer Uygulamalar

Vero, herhangi bir reklam veya algoritma içermeyen bir platformdur. Benzersiz bir tasarıma sahiptir. Uygulama çok iyi bilinmiyor, ancak kullanıcı tabanı yüksek kalitede. Instagram’a benzer popüler bir uygulamadır çünkü takip ettiğiniz kişilerle görüntülü sohbet etmenize ve mesajlaşmanıza izin verirken aynı zamanda fotoğraf paylaşmanıza da olanak tanır. Uygulama hem IOS hem de Android’de mevcuttur.

8. 500px Instagram ile Benzer Uygulamalar

Minimalist ve modern arayüzü ile 500px, Instagram için değerli bir rakiptir. Bu uygulamanın biri ücretsiz diğeri ücretli olmak üzere iki arayüzü var. Kullanıcılar görseller için birçok seçeneğe sahip. Ücretsiz kullanıcılar haftada 7 paylaşımla sınırlıdır. Ücretli kullanımda ise paylaşım sınırı kalkıyor ve birçok yenilikçi özelliğe erişebiliyorsunuz.

Instagram’a Benzer Uygulamalar: Bilmeniz gerekenler

Instagram gibi bir uygulamayı kullanırken, güvenlik düşünülmesi gereken en önemli şeylerden biridir. Instagram, son zamanlarda güvenlik ve sözleşme konusunda soru işaretleri yaratsa da mükemmel bir altyapıya sahip. Instagram gibi uygulamalarda her ne kadar güvenlik sunulsa da korumalı unsurları aktif hale getirmek daha iyi olacaktır.

Dikkate alınması gereken bir diğer husus ise bu uygulamaların Instagram ile aynı özellikleri sunabilmesidir. Listelenen uygulamalar Instagram benzeri uygulamalar olarak adlandırılabilir, ancak hepsinin kendi özellikleri, arayüzleri ve araçları vardır.