En İyi SEO Kitapları Listesi 2023

2023’ün En İyi SEO Kitapları Listesi

Arama motoru optimizasyonu hakkında daha fazla bilgi edinmek ve becerilerini geliştirmek isteyenler için çok az sayıda kaliteli SEO kitabı vardır. Bu liste, seo konusunda öğrenilebilecek ve uygulanabilecek kaliteli kitapları içermektedir. Listemizde dijital pazarlama ve seo hakkında geniş bir kitle tarafından popüler olan kitaplar yer alıyor. Aşağıdaki kitaplar “satın alın” anlamına gelmemektedir 🙂 Piyasadaki iyi seo kitaplarının bir listesidir.

SEO kitapları nedir?

Seo kitaplarını okuyarak edindiğiniz bilgileri uygulamazsanız, bir veya iki günden fazla aklınızda kalmayacaktır. SEO kitapları ancak öğrendiğiniz bilgileri web sitenizde veya diğer web sitelerinde ve bloglarda uygularsanız faydalıdır. Temel seo bilgilerini seo kitaplarından öğrenebilirsiniz.

Ayhan Karaman – SEO Kitabı

Seo kitabı adı altında piyasaya sürülen kitabın yazarı Ayhan Karaman’dır. Ayhan karaman arama motoru optimizasyonu konusunda oldukça tecrübeli ve tanınmış bir isim olduğu için bu kitaba güvenilebilir. Ayhan karaman’ın seo kitabı site içi seo, dış seo ve seo konusunda önemli dokümanlar içermektedir. Ayhan Karaman kitabı kupon kodları ve online dokümanlar sunmaktadır.

Enver Çakır – Stratejik SEO Kitabı

Bu kitap seo ufkunuzu genişletmek için ihtiyacınız olan tüm bilgileri içeren bir seo strateji kitabıdır. Bu kitap seo stratejik çalışmalarına yardımcı olmak için kullanılabilir. Kitap seo, sosyal medya ve wordpress seo dahil olmak üzere birçok konuyu kapsamaktadır. Ayrıca Google araçlarından, seo araçlarından ve analizlerinden de bahsediyor. Kitaptan yararlanarak yeni seo tekniklerini kullanabilirsiniz.

Müslüm Aslantürk – SEO Rehberi

Müslüm Aslantürk tarafından kaleme alınan seo rehberi kitabının temel amacı seo’ya farklı bir perspektiften bakmaktır. Bu kitap seo alanında çalışırken kullanıcı odaklı ve google çalışmaları yapmak üzerine kurgulanmıştır.

Atalay Sıdar – SEO101 Kitabı

Atalay sıdar tarafından hazırlanan seo kitabının en önemli özelliği bu sektörde kitap yayınlayan ilk kişi olması ve bu alanda öncü olarak adlandırılabilmesidir. Seo kitabı, okuyuculara adım adım nasıl seo yapılacağını öğreten bir özelliğe sahip. Kitap, seoyu adım adım yaparak öğrenme şansı sunuyor.

Kaan Gülten – Sorularla SEO Kitabı ve Uzmanında SEO Kitabı

Seo sektöründe ve sosyal medyada aktif olmasıyla tanınan Kaan Gülten, gerçek bir girişimci ve seo uzmanı olarak biliniyor. Kaan gülten tarafından hazırlanan iki kitapta seo hakkında değerli bilgiler yer alıyor. Sorularla seo kitaplarında seo hakkında kullanıcılar tarafından sorulan soruların cevapları veriliyor. Bu sorular gerçek kişiler tarafından sorulmuş ve birçok web sitesinin çözmekte zorlandığı sorulardır. Kaan gülten’in diğer seo kitabı olan uzmanından seo kitabı ise bir seo hakkında birçok şeyi baştan sona anlatıyor. Bu kitapta e-ticaret siteleri, sosyal ağlar ve SEO araçları hakkında çeşitli bilgiler yer alıyor.

Nauman Zia Butt Beyaz Şapka SEO Kitabı

Mevcut birçok seo kitabından biri olan beyaz şapkalı seo, seo yönergelerine uygun etik çalışmalar içermektedir. Bu kitap, arama motoru optimizasyonu yaparken uymanız gereken seo kurallarına göre size yol gösterecektir. Bu kitap seo hakkında bilgi edinmek isteyenlerin favorisidir. Ayrıca seo uzmanları ve BT ile ilgili kişiler tarafından da tercih edilmektedir.

İngilizce Dijital Pazarlama ve SEO Kitapları

Türkiye’de SEO konusunda İngilizce kitap bulunmamaktadır. Uluslararası kitap satışında ün yapmış Amazon gibi satış platformlarında İngilizce seo kitapları arayabilirsiniz. İngilizce bir seo kitabı okuyarak google seo’ya farklı bir gözle bakabilirsiniz.

Not: Kitapla ilgili eksik veya değiştirilmesi gereken herhangi bir bilginiz varsa lütfen e-posta adresimizden bize ulaşın. Geri bildirimlere açığız. Kitapla ilgili eklenmesi ya da değiştirilmesi gerektiğini düşündüğünüz detaylar varsa lütfen bizimle iletişime geçin. Geri bildirimlerinizi bekliyoruz.