Opencart Seo Nedir? Opencart Seo Ayarları Nasıl Yapılır?

Opencart SEO Nedir? Opencart SEO Nedir, Opencart SEO Çalışma Rehberi: 2023

Günümüzde web sitelerinin sayısı ve çeşitliliği, büyük ölçüde internetin artan kullanımı nedeniyle artmıştır. Web sitelerindeki artışın büyük bir kısmı e-ticaretten kaynaklanmaktadır. Hızlı ve yoğun büyüme beraberinde rekabeti de getirmiştir. E-ticaret kavramının internet tabanlı olması, arama motorlarının sıralamaları, itibarını ve popülerliğini belirlemede büyük rol oynamaktadır.

Opencart SEO bir arama motoru optimizasyon aracıdır.

Opencart, e-ticaret siteleri için oluşturulmuş PHP dilinde yazılmış bir kod sistemidir. E-ticaret siteleri için PHP kod sistemi olarak da bilinen Opencart, PHP tabanlı bir kod sistemidir. Herhangi bir kod bilgisi olmadan e-ticaret sitenizi kurmanızı sağlayan kullanımı kolay bir sistemdir.

Opencart Seo, Opencart sistemini kullanan bir web sitesinin optimizasyonunu ifade eder. OpencartSeo’nun amacı bir e-ticaret sitesini arama motorlarında üst sıralara çıkarmak, sitenin aramalardaki durumunu iyileştirmek ve verimliliğini arttırmaktır. Günümüzde birçok e-ticaret sitesinde kullanılan OpencartSeo, sitedeki kontrol panelini yönetmek için de kullanılır.

Opencart’ın SEO Ayarları Nasıl Değiştirilir?

Opencart, dünya çapında birçok e-ticaret sitesi tarafından kullanılmaktadır. Bu açık kaynak kodlu sistem bir MySQL Veritabanına sahiptir. Opencart site için SEO imkanı sunan kurulumu oldukça kolay bir kod sistemidir. Opencart seo ayarları Opencart kurulduktan sonra manuel olarak veya eklentiler ile yapılabilmektedir. Bir e-ticaret Sitesinde Opencart Seo Ayarları temel ve en önemli adımlardan biridir.

Opencart SEO Url Kullanımı – Ayarlar

Seo Url, bilindiği üzere arama motoru algoritmalarına uyum sağlayabilmek, kullanıcı kazanmak ve popülerliğini arttırmak isteyen web siteleri için önemli bir araçtır. Seo Url, e-ticaret sitelerinde kategorileri veya ürünleri tanımlarken, başlıklar ile arama motoru dostu bir url oluşturmayı içerir.

Opencart Seo Url, bir e-ticaret sitesinin düzgün çalışması için gereklidir. Opencart Seo URL’sini etkinleştirmek için hosting hesabından ve yönetici panelinden bazı değişiklikler yapmanız gerekecektir. Öncelikle Opencart yönetim paneline gitmelisiniz. Oraya ulaşmak için adımları takip edin. system>stores>edit current store>server sekmelerinde Use SEO URL’yi “yes” olarak değiştiriyoruz.

Değişiklikleri yaptıktan sonra kaydetmeyi unutmayın. SEO URL Sekmesinde siteye girilecek ürünlerin detaylarını anlatarak ve istenilen SEOURL öğesini işleyerek Seo Ayarlarının manuel olarak nasıl yapılacağını anlatıyoruz. product-name.html veri sekmesinde SEO anahtar kelimesi yazan alan olacaktır. Son adım ise hostunuza bağlanıp ana dizinde bulunan htaccess. txt Dosyasının .t xt Metnini silip htaccess haline dönüştürmek. Opencart Seo ayarını hiç bir eklenti kullanmadan manuel olarak nasıl yapabilirsiniz sorusu açıklığa kavuşmuş olacaktır.

Seo URL’leri deneyim ve büyük özen gerektiren karmaşık bir iştir. Bunun sürekli ve düzenli olarak yapılması gerekir. Sıralama kriterlerini karşılayana kadar bu anlamsız olacaktır. Örneğin şunları yapabilirsiniz:

  • Bir e-ticaret sitesinin URL’si için OpencartSeo kullanılacaktır. “Ev Giysileri” ana kategorisine “kadın giysileri” alt kategorisini eklediniz. OpencartSeo aşağıdaki URL’yi kullanmalıdır:

Kadın ev kıyafetleri

OpencartSeo URL Kullanımı, bu kategoride yeni bir alt başlık göründüğünde kullanılır.

Ev kıyafeti giyen kadınlar için üst giyim

Form içerisinde gönderilmelidir.

Opencart SEO Modülü

OpencartSeo Modülü siteniz için harika bir eklentidir. Manuel ayarlamalar gerektirmez ve CMS’de otomatik olarak çalışır. OpencartSeo Modülü, seo ve URL bölümlerini tamamlamayı kolaylaştırır. OpencartSeo Modülü her e-ticaret sitesi için olmazsa olmazdır. Arama sonuçlarında üst sıralara çıkmanıza yardımcı olmak için h etiketlerini otomatik olarak doldurur. OpencartSeo Modülü kategori veya alt kategori bazında SEO uyumlu link uzantıları oluşturur.

Opencart SEO Modülü Ücretsiz

Özellikle e-ticarete yeni başlayanlar ve çok fazla sistem bilgisi olmayanlar için internette birçok OpencartSeo Danışmanı ve OpencartSeo Paketi bulunmaktadır. OpencartSeo Modülü Ücretsiz ise herkesin kullanımına açıktır. Opencart’ın kod sistemi açık kaynak veritabanının bir parçasıdır ve bu nedenle erişilebilirdir. OpencartSeo Module Free, Opencart forumları tarafından desteklenir ve ilgili web sitelerinden kaynaklara ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Opencart SEO eklentisi

Deadcow auto seo ve edSeo OpencartSeo Plugin oluşturmak için ihtiyaç duyacağınız eklentilerdir. Eklenti sisteme kolayca kurulabilir ve modüler bölümden yönetilebilir. Modüler bölümdeki eklentiler admin alanında OpencartSeo ayarlarını ve OpencartSeoURL ayarını yapmanıza yardımcı olur. Modüller için eklentiler, modül bölümüne sahip olduğunuzda çok hızlı ve kolay bir şekilde oluşturulabilir. Manuel ayarları kullanarak, her URL uzantısını info.html formuna manuel olarak girmek yerine, OpencartSeo her ürün ve kategori için otomatik olarak oluşturulacaktır.