Youtube Kanalı En Hızlı Nasıl Büyütülür?

En hızlı Youtube kanalı nasıl büyütülür? 2023

Gezegendeki en büyük video paylaşım platformu olan YouTube, izleyicilerin ve içerik oluşturucuların yardımıyla büyümeye devam ediyor. Youtube dünyasında adından söz ettirmek isteyen YouTuber’lar genellikle az bilinen stratejileri kullanarak youtube kanallarını geliştiriyor youtube’da kanal nasıl büyütülür? Youtube büyüme taktikleri nelerdir? Youtube video vurgulama, görüntülenme ve beğenileri artırmanıza yardımcı olabilir.

YouTube kanalı nasıl büyütülür yazımızda en iyi youtube kanalı büyütme stratejilerinin bir listesini derledik.

En iyi YouTube Kanalı nasıl oluşturulur?

Kanalınıza yeni başlıyorsanız ve daha fazla abone, yorum ve beğeni almak istiyorsanız youtube kanalınızı nasıl büyüteceğinize dair makaleleri okumanızı tavsiye ederiz. Youtube kanalınızı organik olarak büyütmek için kullanılabilecek birçok taktik vardır.

YouTube kanalınızın organik olarak büyümesi, kalıcı trafik ve sıralamalarla sonuçlanacaktır. Bu nedenle, organik büyüme elde etmek için her zaman sabırla ve kişisel çıkarlar olmadan çalışmalısınız.

YouTube kanalınızı büyütmenize ve arama sonuçlarının ön sayfasında yer almanıza yardımcı olacak önerilerimizi inceleyin.

Kanalınızın kategorisini seçin

Öncelikle kanalınızın hangi kategoride yayın yapacağına karar vermeniz gerekiyor. Yayın yaptığınız kategoride tutarlı ve ısrarcı olursanız izleyicilerinize ulaşmanız daha kolay olacaktır.

Youtube’daki en iyi kanallara baktığınızda hepsinin daha çok kendi kategorisine odaklandığını göreceksiniz. Kategori seçerken en kaliteli içeriği üretebileceğiniz kategoriyi seçmenizi öneririz. Youtube’da size yardımcı olması için aşağıdan uygun bir kategori seçin.

 1. Fotoğraf ve video kanalları
 2. Eğitim Kanalları
 3. Oyun Kanalları
 4. Vlog Kanalları
 5. Teknoloji Kanalları
 6. Spor ve Sağlıklı Yaşam Kanalları
 7. Haber Kanalları
 8. Komedi Kanalları
 9. Makyaj kanalları
 10. İnceleme Kanalları
 11. Oyuncak Kanalları
 12. Yemek Kanalları

Youtube Profilinizi Düzenleyin

Kategoriye karar verdikten sonra profilinizi düzenlemeye başlayabilirsiniz. Profilinizi, içeriğinizin ne hakkında olduğunu ve konunun ne olduğunu açıklayacak şekilde düzenleyebilirsiniz.

“Açıklama” başlıklı bölümde seçtiğiniz kategoriler için ne tür içerik ve formatlar üretmeyi planladığınızı ve içerikleri ne kadar süreyle paylaşmayı düşündüğünüzü belirtmelisiniz. Açıklama alanını kanalınızın tanıtım bölümü olarak oluşturun. Anahtar kelime ve etiketlere yer verin.

Bir kategori oluşturduysanız, kategorinize uygun bir profil ve kapak resmi kullanmanızı öneririz. Bunu kişisel bir profil değil de bir sayfa olarak görüyorsanız yüksek kaliteli bir logo kullanın.

E-posta adresinizi, web sitenizi ve sosyal medya hesabınızı profilinize eklediğinizden emin olun. İçeriğinizle ilgilenen kullanıcılar sizi arayabilir ve sosyal medya profillerinizden takip edilebilir. Ya da kullanıcılardan sosyal medya sayfalarınızı takip etmelerini isteyebilirsiniz.

Özgün ve kaliteli içerik üretin

Özgün içerik, youtube kanalınızı nasıl büyüteceğinize cevap vermenin en iyi yoludur. Youtube özgün ve kaliteli içerik, sitenin artan popülaritesi nedeniyle izleyici ve kullanıcı kazanacaktır.

Özgün içerik oluşturarak YouTube kanalınızı büyütmenize yardımcı olacak makaleler bulabilirsiniz 🙂

 1. Araştırmanızı yapın: Yazılı içeriğinizi bir filme dönüştürmeden önce kapsamlı bir araştırma yapmalısınız. Eğitici ve bilimsel videolar oluşturan bir içerik kanalınız varsa, kaynağa yer vermeniz önemlidir. Bu yüzden videonuzda işlenecek konuları seçerken doğru ve güvenilir kaynaklar kullandığınızdan emin olun.
 2. Prova yapın: Bir YouTube videosu çekmeden önce prova yapın. Bu, çekim sırasında ortaya çıkabilecek olumsuz yorumlardan ve ses sorunlarından kaçınmanıza yardımcı olacaktır. Videonuzu çekmeden önce daima prova yapın.
 3. Viral içerik üretin Eğitim ve bilim kanalları için viral içerik oluşturmak zor olabilir. Bununla birlikte, her kategorinin kendi viral videoları vardır, bu nedenle trend olan videolara göz atın. Kanalınızla uyumlu olduğu sürece herhangi bir yeni video trendini temel alan videolar hazırlayabilirsiniz.
 4. Profesyonel Olun Profesyonel bir ses oluşturmak için en iyi ekipmana sahip olmayabilirsiniz, ancak denemelisiniz. Kullanıcılar kusurlu bir görüntüyü tolere edecek olsa da, kötü sese sahip videoların terk edilme olasılığı daha yüksektir.
 5. The Trend of UsingVideolar Hazırlayın İçeriğinizi düzenlemek ve YouTube’da bir kanal büyütmek istiyorsanız trend videoları kullanmalısınız. Ülkenizde ve sosyal medyada gündemde olan konular hakkında youtube videoları hazırlamak arama sonuçlarında üst sıralarda yer almanıza yardımcı olacaktır.

Videolarınıza Altyazı Ekleyin

YouTube, dünyanın dört bir yanından kullanıcıları çekmek için kullanıcılar ve kanal sahipleri için videolara altyazı ekleme özelliğini ekledi.

YouTube kanalınızı nasıl büyüteceğinizi bilmek istiyorsanız, YouTube video vurguları için altyazıları kullanabilirsiniz.

What Is, How To ve Who Is gibi İngilizce dışındaki dillerde video ararken altyazıları kullanın.

Videolara Youtube Kartları Ekleme

Kullanıcılarınızı videonuzun içinde yer alan videolara yönlendirmek için en iyi Youtube kanalı büyüme stratejisini kullanabilirsiniz. Videonuzda ele aldığınız bir konuyu açıklayan ikinci bir videonuz varsa video kartını ekleyin ve öneriyi tıklayın.

Bir video bittiğinde, son bölümde yer alan kartları kullanarak diğer videolara yönlendirme yapabilirsiniz.

Videolara Etiket Ekleme

Youtube kanalları, sosyal medya sitelerinde ve web sitelerinde kullanılan etiket özelliğini kullanmalıdır. Etiketler, YouTube kanalınızı nasıl büyüteceğiniz konusunda en önemli ipucudur. Alakalı videoları kullanıcılarla buluşturur ve hedef kitlenizin videolarınızla buluşmasını sağlar.

Videolara küçük resim ekleme

Videolarınıza küçük resimler ekleyin ve videolarınıza daha fazla tıklama alabilirsiniz. Videonuzun sloganının ve sloganının küçük resimde göründüğünden emin olun. Küçük resim eklemek, youtube kanalınıza yeni izleyiciler çekmenin en iyi yollarından biridir.

10 ila 20 dakika uzunluğunda videolar oluşturun

Youtube kullanıcılarından gelen birçok yorumda daha uzun videolar isteniyor. Videolarınızın sürükleyici ve uzun olduğundan emin olursanız, hedef kitleniz memnun hissedecek ve diğer videolarınızı görmek isteyecektir. Bir YouTube kanalını büyütme ipuçlarının bir parçası olarak, ilginç görsellere sahip uzun videolar eklemelisiniz.

Abone Olun Abone Olun

Abone olun! Bu, bir YouTube kanalını büyütmek için en önemli ipucudur. Videonuzu izleyen yeni kullanıcılar genellikle abone olmayı unutur veya bunu yapmadan ayrılır. Video başladıktan sonra izleyicilere abone olmalarını hatırlatabilirsiniz.

Bildirimleri açın! Bir Uyarı Oluşturun

Youtube’da kanalınıza abone olsunlar ya da olmasınlar, bir video yayınladığınız anda haberdar olacaklardır. Youtube’un algoritması bazen videoları kullanıcıların önüne çıkarma konusunda zayıftır. Bu da düşük izlenme oranlarına yol açabilir. Video içinde bildirimleri etkinleştirmek için sizi uyararak bunu önleyebilirsiniz.

Yorumları Teşvik Edin

Videolarınızı görüntüleyen kullanıcılara fikirlerini sorun ve yorum yapmalarını teşvik edin. Yorumlara yanıt vermek, bir YouTube kanalının nasıl oluşturulacağına dair bir başka önemli ipucudur. Bu, yorum yapan kullanıcıların içeriğinizle ilgilendiğini gösterir. Aldığınız yorumlar olumlu olsun ya da olmasın, yanıt verdiğinizden emin olun.

Rakiplerinizi analiz edin

Rakiplerinizin videolarını analiz etmek ve en öne çıkan özelliklerini kendi videolarınıza dahil etmek Youtube kanalınızı büyütmenin en iyi yoludur.

Kanalınızı nasıl büyütebileceğiniz konusunda Youtube kanalını büyütmek için en iyi ipuçlarından biri olan rakip analizinde, video sürelerine, formatlarına, ekipmanlarına ve açıklamalarına odaklanmak önemlidir.

Canlı Yayın

Canlı yayın yapmak, YouTube kanalınızı nasıl büyüteceğinize dair tüm ipuçlarından en önemlisidir. Canlı yayınlar, izleyicilerinizle etkileşim kurmanın ve gerçek zamanlı iletişim kurmanın harika bir yoludur. Bu, konuk davet etmenize veya ilginç konuları tartışmanıza olanak tanır.

Youtube şortlarını kullanabilirsiniz

Youtube şortları son zamanlarda YouTube’daki en yaygın video formatı haline geldi. Hem içerik üreticileri hem de kullanıcılar artık bu tür içeriğe daha fazla odaklanıyor.

YouTube kanalınızı büyütmek için tüm ipuçlarını uygularken sabırlı olun.

Videolara Katılın

Katılım videonuzdan para kazanabilir ve elde ettiğiniz geliri özel videolar oluşturmak için kullanabilirsiniz. Bazı kanallar videoya katıl özelliğinin işe yaramaz olduğunu düşünebilir, ancak bu, büyük YouTube kanallarının kullandığı bir özelliktir. Videolara katılmak, YouTube kanalınızı büyütmenize ve sadık bir takipçi kitlesi kazanmanıza yardımcı olabilir.

Google Trendler, YouTube kanalınızı büyütmenize yardımcı olabilir.

Google Trends, Google’ın arama hacmine, konuma veya anahtar kelimelere göre en popüler aramaları göstermek için sunduğu bir hizmettir. Google Trends hem web siteleri hem de youtube içerik oluşturucuları için hizmet vermektedir. Google Trends, videolarınızı en popüler dönemlerde paylaşmanıza olanak tanır. Hazırladığınız içeriğin anahtar kelimelerini aratmanız ve ardından yüklemeniz yeterli.

Çalma Listesi Oluşturma

Size en sadık olan kullanıcılar oynatma listeleri oluşturmaktan fayda sağlayacaktır. Tüm videolarınızı eklendikleri sırayla izleyecekler ve bu da çok daha fazla görüntüleme ile sonuçlanabilir.

Oynatma listeleri oluştururken eğitim, nasıl yapılır, her şey ne hakkında gibi hedef kitlenizle alakalı konuları seçin. Kanalınızı youtube’da büyütmek için gerekli adımları atabilecek ve izleyicilerinizi memnun edebileceksiniz.

YouTube’da nasıl video yayınlarım?

YouTube’da bir kanal büyütmek için ipuçlarımızı okuyarak videolarınızı YouTube’da yayınlamadan önce düzenleyebilirsiniz.

Kanalınıza yüklediğiniz videoların seçtiğiniz kategorilerle ilgili olduğundan emin olmalısınız. YouTube kanalımı nasıl büyütürüm diye merak edenler bu tür uygulamalara odaklanmak isteyecektir.

Youtube Kanalım ne kadar hızlı büyür?

Youtube büyümesi, onu artırmak için attığınız adımlara bağlıdır. Organik adımları takip ederseniz YouTube kanalınız daha hızlı büyüyecektir.

Bu ipuçlarını takip ederek youtube kanalınızı hızlı ve doğal bir şekilde büyütebilirsiniz.

Youtube Analytics Kullanın

Youtube, kullanıcılara videolarını ve izleyicilerini analiz etmede yardımcı olmak için youtube analiz aracını geliştirdi. Youtube analitiği, kullanıcılarla ilgili ayrıntılı bilgi sağlayabilir. Bu, bir youtube kanalını büyütmek söz konusu olduğunda kitle analizi için en önemli ipucudur.

YouTube Kanalınızı nasıl büyütebilirsiniz?

Başarılı youtuberların kanallarını ve videolarını incelemek, kanalınızın abonelerini nasıl artıracağınızı öğrenmenin en iyi yoludur. Başarılı youtuberların YouTube kanallarına ekledikleri anahtar kelimeler, açıklama, hastagh ve video geçişleri gibi kullanıcı ve algoritma odaklı özelliklere dikkat edin.