Google LLC Nedir? Ne anlama geliyor?

Google LLC nedir Google LCC LLC is nedir

Google, 2017 yılına kadar google inc olarak biliniyordu. Büyümeye devam eden dev arama motoru, tanınırlık kazanmak ve liderlik peşinde koşmak için çeşitli sektörlerde ürünler geliştiriyor ve hizmet veriyor. Google Inc 2017 yılında adını google llc olarak değiştirdi. Peki ama bu şirket tam olarak nedir? Bu makalede Google LLC’nin ne olduğu anlatılacaktır. 2017’den sonra dünyamıza girdi.

Google LLC nedir

Google llc bir limited şirketti, yani artık bir google limited şirketidir. Ayrıca 2017 yılında birçok hizmet ve ürün sağladı. Google llc, birçok alanda ücretsiz hizmetler sunan çok uluslu bir Amerikan şirketidir.

Google dünyanın en büyük arama motorudur, ancak bundan daha fazlasıdır. Google, bir dosya aktarım sitesi, haritalar ve takvim, görüntülü sohbetler ve bir uygulama mağazası olan google play store dahil olmak üzere birçok ücretsiz hizmet sunar.

Google LLC Hizmetleri

Dünyanın en büyük internet şirketi olan Google llc, internetin ulaştığı her yerde kullanıcılara hizmet vermektedir. Google llc’nin iki ana hizmet alanı vardır: kurumsal ve kişisel. Ayrıca ücretli hizmet sunduğu alanlar da bulunmaktadır.

Google Kurumsal Reklamcılık Programı

Google çeşitli alanlarda ücretsiz hizmetler sunmaktadır, ancak gelirinin büyük çoğunluğu kurumsal reklamlardan elde edilmektedir. Dünyada en yaygın kullanılan arama aracıdır. Google, gelir elde etmek için kullanıcılara ve ürün sahiplerine arama yaptıklarında reklam gösterir veya web sitelerinde reklam görüntüler.

Google’ın geliri doubleclik ile elde edilmektedir. Kullanıcıların ilgi alanlarına ve verilerine göre reklam gösterir. Pazarlama stratejisini kitlenin memnuniyetine göre uyarlar.

Google Reklam ve Pazarlama Hizmetleri

  • Google Analytics
  • Google AdWords
  • Google AdSense

Google’ın ürünler hakkında ayrıntılı bilgi toplama hizmetleri, Google Reklamlarını kullanan şirketler için ücretsizdir.

Google Arama Motoru

Google, arama motoruyla tanınan bir isim haline geldi. Dünyanın en çok kullanılan ve en büyük arama motoru olan Google, algoritmalarıyla adeta seo/sem sektöründeki stratejileri belirliyor. Dünyanın en büyük arama motoru tarafından sadece bilgi aramada değil, diğer birçok alanda da arama motoru hizmeti verilmektedir.

  • Google Görseller
  • Google Haberler
  • Google Haritalar
  • Google Alışveriş
  • Google Akademi

Google Araçları

Google dünyanın en büyük arama motorudur, ancak hizmetleri bunun ötesine geçmektedir. Google, hizmetlerinin çoğunu kullanıcılara ücretsiz olarak sunmaktadır. Gmail en yaygın kullanılan Google hizmetidir. Gmail ile birlikte Google Documents da çevrimiçi hizmetler sunmaktadır.

Google LLC başka ne hizmetler de sunar?

Google, dünyanın en popüler arama motoru olarak kullanıcı ihtiyaçlarına göre hizmet ve uygulamalar sunmaktadır. Bunlardan en önemlisi google play’dir. Google play, Android telefonlarla birlikte gelen uygulama mağazasıdır. Google dünyanın en büyük şirketi çünkü her dile çeviri yapabilen bir google çevirmen sistemi sunuyor. Ayrıca google news üzerinden anlık haberler vermektedir.