Hacklink Nedir? Hacklink Teknikleri ve Tespiti

Hacklink 2023 Nasıl Yapılır? Hacklink 2023 Nasıl Yapılır?

Hack bağlantısını arayın internette binlerce arama sonucu var. Ancak bunların çoğu bu teknik hakkında herhangi bir bilgi vermiyor, hatta bazıları yanlış bilgi veriyor.

Biz SEO Defteri Ekibi olarak arama sonuçlarında çıkan bir takım sorguları bir araya getirdik. Örneğin: “Hacklink nedir?” Makale başlığı başlamak için iyi bir yerdir. Bu makale “Yasadışı bağlantılar zararlıdır” ifadesiyle başlamalıdır, çünkü aşağıda verdiğimiz alt başlıklar altında bunlar hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Hacklink Nedir

Hacklink Bu bir siyah şapka seo tekniğidir. Hacklink Hackerlar bir web sitesine sızar ve başka bir web sitesine gizli bir bağlantı ekler. Hacklink Bir site, diğer sitenin bilgisi olmadan başka bir web sitesine bağlantı verebilir.

Yasadışı Link Saldırısına hedef olan siteler bunun gerçekleştiğinin farkında bile değildir. Zor ve zaman alıcı olduğu düşünüldüğü için site linkler açısından kontrol edilmez.

Google yasa dışı bağlantıyı genellikle değerli ve yüksek domain puanına sahip sitelere uygulayacaktır. Eğer backlink değerli bir siteden geliyorsa, o zaman sıralamaları etkileyebilir. Başka bir web sitesinden link alan site illegal link tekniğini kullanarak sıralama sonuçlarında hızla yükselecektir.

Hacklink: Nasıl hacklenir? Hacklink Teknikleri

Hacklinkler birkaç farklı şekilde kullanılır. İllegal linklemenin tek bir amacı vardır. Yasadışı bağlantıya sahip bir kişi, hacklediği siteye backlink alabilir. İllegal link tekniği genellikle şu şekilde kullanılır:

 1. Arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer almak isteyen siteler, illegal link hizmeti veren şirketlerle anlaşırlar.
 2. Hacklink illegal yöntemler kullanarak bir siteye sızar. Yüksek pagerank veya dr puanına sahip web sitelerinin yanı sıra zayıf noktaları da tespit eder.
 3. Şimdi sıra siteye link eklemeye gelmiştir. Linkleri görünmeyecek şekilde stil dosyalarının içine gizlerler.
 4. Kod meraklısı olmayan ya da İllegal linklerin ne olduğunu anlamayan arama motoru optimizasyon uzmanları bu İllegal linkleme saldırısının farkında olmuyor ve rakipleri onları arama sonuçlarında geçebiliyor.

Başlangıç seviyesindeki bir seo uzmanı Google arama konsolu aracılığıyla sorunu tespit edebilir gibi görünebilir, ancak bu doğru değildir. Söz konusu link sitenin kendi içine gömülü bir link olduğu için, stil dosyalarının içine eklendiği için google arama tarafından görülemeyecektir.

İllegal Link Nedir?

 • Arama motoru optimizasyonu, web sitelerinin arama sonuçlarında üst sıralarda görünmesini sağlar.
 • Bu da diğer sitelerden link çekerek sitenizin değerini arttırır.
 • Sitenizi arama sonuçlarında üst sıralara çıkarabilirsiniz.
 • Bu da diğer sitelerle hızlı bir şekilde rekabet edebilmenizi sağlar.

Siyah şapka SEO teknikleri yasadışı bağlantı içermemelidir. Bu zararlıdır ve kaçınılmalıdır. Bu olumlu sonuçlar, organik seo tekniklerini kullanmadıkları için geçici bir başarıdır. Organik araştırma kullanmadığınız için, yasadışı olan hizmetlere bağımlı olabilirsiniz. Seo organik çalışma anlamına gelir. Asla kullanılmamalıdır. İllegal linkler üzerinde çalışmak organik seoya göre daha zordur, bu yüzden sizi organik seoya davet ediyorum.

Yasadışı bağlantılar hasara neden olabilir

Bu tekniği uyguladığınız site bunu fark ederse Google sitenizi cezalandıracaktır. Cezalar sitenizi önemli bir süre boyunca etkileyebilir. Anahtar kelimelerde hızlı bir düşüş içerebilir ancak bununla sınırlı değildir. Bu teknikten kaçınılmalıdır, bu bir hırsızlık biçimidir.

Yasadışı bir bağlantı neden var?

Seo hizmetleri için ödeme yapamıyorlarsa, web sitesi sahipleri bu yöntemi kullanabilir. İllegal link tekniğini kullanmak bir seo hizmeti almaktan daha ucuz olabilir ancak bu, bir web sitesi sahibinin kendisi hakkında yalan söylemesinden farklı değildir.

Organik seo önemlidir çünkü sitenizin içeriği kullanıcıların ilgisini çekmezse sonuçlardan kaldırılacaktır. Organik seo uzun vadede yasadışı bağlantılardan daha faydalıdır. Palyatif gibi kısa vadeli çözümler kullanarak sitesini arama sonuçlarında üst sıralara çıkarmaya çalışan herkes Google tarafından cezalandırılacaktır :).

İllegal Linkler ve SEO İlişkisi

Seo ve hacklink arasındaki ilişki karmaşıktır çünkü hacklink siyah şapkalı bir seo yöntemi olarak kabul edilir. Hacklink ve seo birbirinden çok farklıdır. Siyah şapka SEO teknikleri kısa vadeli sonuçlar sağlarken, beyaz şapka yöntemleri uzun vadeli arama başarısı sağlar. Hacklink seo değildir. Organik çalışmalar seo demek değildir.

Hacklink Nasıl Şikayet Edilir

Ayrıca sitenize zararlı bağlantılar yerleştirerek yönlendirmeler ve geri bağlantılar alabilirler. Bu zararlı bağlantılar hacker programlarından veya rakip web sitelerinden gelebilir. Bu SEO için ciddi bir sorun olabilir. Bunu düzeltmek için Google’a raporlamalı ve şikayet etmelisiniz.

Web sitenizde bulduğunuz bağlantıları Google’a bildirmek her zaman iyi bir fikirdir. Site temizlenmiş olsa bile saldırı yine de gerçekleşebilir. Google hacklink kullananları cezalandırmaktadır.

Hacklink Nasıl Tespit Edilir?

Zarar görmediği sürece web sitenizde zararlı linklerin varlığını tespit etmek zordur.

Özellikle WordPress sitelerde tema eklerken bu durumun görülmesi yaygındır. Aşağıdaki maddeleri kullanarak web sitenizde SEO’da bir düşüş olup olmadığını veya illegal linklerden şüphelenilip şüphelenilmediğini kontrol edebilirsiniz.

 • Web sitenizdeki dış bağlantıları tespit etmek için Ahrefs aracını kullanabilirsiniz. İstemediğiniz bir bağlantı bulursanız silebilirsiniz.
 • Dış Bağlantılar bölümünü kullanarak web sitenizin diğer sitelere olan bağlantılarını kontrol edebilirsiniz.
 • Majestic SEO, web sitenize gelen ve giden bağlantıları izlemek ve tespit etmek için kullanılabilir.
 • Google Search Console bölümünde yer alan “Bağlantılar” sekmesindeki dış bağlantılar incelenerek tespit edilebilir.

Sitenizdeki zararlı backlinkleri tespit etmek için araçları kullanabilirsiniz.

Hacklink saldırıları nasıl önlenir?

 1. Web sitenizi incelerken linklerin uzantısına dikkat edin.
 2. Sitenizdeki link uzantılarına dikkat ederek e-posta adresinize link davet edin.
 3. Tartışma forumlarında ve yorum bölümlerinde erişimi kontrol etmek için recaptcha gibi güvenlik araçları kullanın.
 4. Web sitenize yüklediğiniz eklenti veya temanın lisanslı olduğundan emin olun.
 5. Kırılmış yazılım veya eklentileri kullanmaktan kaçının.
 6. WordPress’inizi ve eklentilerini düzenli olarak güncelleyin.
 7. WordPress güvenlik eklentilerini yükleyin
 8. Güvenilir bir web barındırma şirketi ve sunucu seçin.