5 Adımda Instagram Akış Yenilenemedi Hatası 2023’ü Çözme

Dünyanın en popüler fotoğraf paylaşım platformu olan Instagram, bazen kullanıcılar için sorun olabiliyor. Instagram Akış Hatası: Akış yenilenemiyor. Bu hatalar kişisel ve e-ticaret hesapları için sorun teşkil edebiliyor. Instagram akışının yenilenemediği hatasına erişemeyen hesaplar, ana sayfalarında herhangi bir yeni içerik göremeyebilir, hatta takip ettikleri hesaplardan gelen yeni içerikleri bile göremeyebilirler.

Instagram Akışı Yenilenemedi Hatası Nedir?

Kullanıcı instagram’a giriş yaptığında instagram akışı yenilenmeyebilir veya fotoğraf paylaşımı, mesajlar ve hesap gibi diğer özellikler çalışmayabilir.

Kullanıcılar genellikle instagram hesaplarını güncellerken instagram akışının yenilenmemesi sorunu ile karşılaşırlar.

Instagram Hatası Nasıl Giderilir: Akış yenilenemedi

Instagram kullanıcıları belirli aralıklarla akışın yenilenemediği bu sorunla karşılaşmaktadır. Instagram yenilenmiyor hatasını çözmek için aşağıdaki maddeleri kullanabilirsiniz.

1. Sorunun kaynağını bulun

Instagram hesabınıza giriş yaptıysanız ve instagran güncellenmiyor hatası ile karşılaşıyorsanız, giriş yapamıyor olabilirsiniz. Çözümü belirlemek için hatanın nedenini araştırmalısınız. Bazen instagram feed güncellenemedi sorunu kullanıcı kaynaklı olmaktadır.

Diğer kullanıcıların da aynı sorunu yaşayıp yaşamadığını kontrol etmenizi sağlayan “Downdetector” sitesi bu sorunu tespit etmek için kullanılabilir.

2. Instagram uygulamasını kaldırın ve yeniden yükleyin

Mesaj gönderme veya fotoğraf yükleme gibi özellikleri kullanamazsanız instagram akışı yenilenmez. Instagram yenilenemiyor sorununu çözmenin en kolay yolu uygulamayı sıfırlamaktır. Instagram uygulamasını silin ve yeniden yükleyin. Yeniden yüklediğiniz uygulamada oturum açmak, instagram hareket akışı hatasını hala yaşayıp yaşamadığınızı görmenizi sağlayacaktır. Bu yöntem, kullanıcıların büyük çoğunluğu tarafından instagram ana sayfası açılmıyor sorununu çözmek için kullanılmaktadır.

3. İnternetinizi kapatın ve Telefonunuzu yeniden başlatın

Instagram uygulamasına giriş yaptığınızda mesaj ve diğer içerikleri yükleyemiyorsanız, lütfen uygulamanın destek ekibiyle iletişime geçin. Instagram İnternet bağlantısı yok hatası Instagram ana sayfanızın açılmamasına neden oluyor olabilir. Ya da hiç fotoğraf yükleyememiş olabilirsiniz.

Hata genellikle internet olmamasından kaynaklanır. Telefonunuzdaki interneti kapatarak ve telefonunuzu yeniden başlatarak düzeltebilirsiniz. Telefonunuzu tekrar açtıktan sonra Instagram’a internet ve wifi’den ayrı olarak giriş yapın.

4. Akıllı telefonunuzdaki önbelleği sıfırlayın

Uygulamaya giriş yaptığınızda Instagram akışının yenilenemediğine dair bir hata mesajı alırsanız, bu genellikle bir sunucu veya kullanıcı sorunundan kaynaklanır. Bu sorun telefonunuzdan çerezleri silerek çözülebilir. Telefonunuzun çerezlerini silerek bu sorunu çözebilirsiniz.

5. Instagram Akış Yenileme Sorununu Bildir

Instagram kullanıcıları yeni içerik görmekle çok ilgileniyor. Büyük hesaplar yeni gönderilerden etkileşim almak ister. Instagram’ın akış yenilenemedi hatası kişisel bloglar ve e-ticaret hesapları için çok zararlı olabilir.

 1. Instagram hesap ayarlarınızı açın.
 2. Ayarların alt bölümündeki yarım bölümde yer alan “Sorun Bildir” butonuna tıklayın.
 3. Karşılaştığınız hatayı anlatarak formu gönderebilirsiniz.

Instagram Akış Yenilenemedi Hatası

Instagram, e-ticaret hesaplarının ve kişisel hesapların bulunduğu önemli ve büyük bir sosyal medya platformudur. Instagram akış hatası, bu platformda kullanıcılar ve hizmet sağlayıcılar için büyük bir sorun olabilir.

1. Instagram Sunucularında Bir Çökme Olabilir

Sunucu aşırı yüklendiğinde Instagram çökmeleri yaygındır. Bu durum telefonlarda ve bilgisayarlarda meydana gelebilir. Instagram çökerse, bilgisayarlar ve telefonlar Instagram’a bağlanamayabilir. “Instagram akışı yenilenemiyor” yazan bir hata mesajı görebilirsiniz. Bunun nedeni Instagram’dır ve beklemekten başka yapabileceğiniz bir şey yoktur.

2. Telefonunuzu ve internetinizi kontrol edin

Instagram akışı yenilenemiyor hatası ile karşılaşıyorsanız internet ve telefon bağlantınızı kontrol etmelisiniz.

Instagram Hatası: Android’de akış yenilenemedi

Bu hata Android telefonlarda sıklıkla meydana gelmektedir. Bu sorunla genellikle mesaj göndermede, fotoğraf yüklemede sorun yaşayan ve instagram akışı yenilenmeyen hesaplar karşılaşıyor.

 1. Telefonunuzu ayarlar menüsünden kurun
 2. Kablosuz üzerine tıklayın.
 3. Bağlı olduğunuz wifi ağını seçin.
 4. Pencerenin açıldığını görene kadar düğmeyi basılı tutun.
 5. Telefonunuzun bağlı olduğu ağı değiştirin.
 6. Gelişmiş Seçenekleri Göster’e tıklayın.
 7. IP Ayarlarına giriş yapın.
 8. 8.8.8.8 yerine dns 1 8/8.4.4 yerine dns 2 yazın.